25 czerwca emitowany był ostatni odcinek anime ” Golden Kamuy”, który zakończył się ogłoszeniem o produkcji deugiego sezonu. Potwierdzono już, że nowy sezon rozpocznie się w październiku 2018 roku.

Anime powstało na podstawie mangi napisanej i zilustrowanej przez Satoru Nodę, a od 2014 roku ukazywała się w magazynie Shūkan Young Jump

Głównego bohatera – żołnierza Saichiego Sugimoto poznajemy podczas wojny japońsko-rosyjskiej. Podczas wojny zyskał on przydomek „nieśmiertelnego”, ale poza nim nie przyniosły mu one zaszczytów i chwały. Teraz, chcąc spełnić obietnicę daną przyjacielowi, Sugimoto zmuszony jest szukać złota na Hokkaido. Podczas wyprawy znajduje wskazówki prowadzące do kryjówki skarbów. Wkróte łączy siły z dziewczyną z plemienia Ajnów, która uratowała go z opresji przed niedźwiedziem. Para naraża życie by udac się w niebezpieczną przygodę w wyścigu przeciwko kryminalistom zaciekle szukającym ukrytego skarbuzłoto Ajnów.

Niezwykli bohaterowie, piękne krajobrazy, nieco mroczne klimaty, wspaniała animacja i ciekawa fabuła tworzą godną polecenia przygodową historię.

https://youtu.be/3rYbis1g01M

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.