Nowa gra od twórców Hyperdimension Neptunia nadchodzi na PS4 pod tytułem Death end re;Quest.

W najnowszym numerze Famitsu Compile Heart zapowiedziało nowy tytuł, który jest kolejnym tytułem spod marki Galapagos RPG, w której skład wchodzą też Fairy Fencer F, Omega Quintet oraz Fairy Fencer F: Advent Dark Force.

W Death end re;Quest wcielimy się w Arate Mizunashiego, który otrzymuje e-maila od producentki gier wideo, która zaginęła rok wcześniej, Shiiny Ninomiyi. Z wiadomości dowiadujemy się, że Shiina jest uwięziona w grze MMORPG korzystającego z wirtualnej rzeczywistości World’s Odyssey, którego produkcja została przerwana.

W celu uratowania Shiiny będziemy pozbywać się bugów ze świata niedokończonego MMO z perspektywy samej gry, jak i rzeczywistości. W obliczu wszechogarniającej beznadziei splatać się ze sobą będą liczne tajemnice, takie jak bugi z własną wolą, NPC z ludzkimi sercami czy postacie, których byt nie powinien mieć miejsca.

To już kolejny tytuł Compile Heart bawiący się tematami growymi w samej grze, a żeby tym razem nie zatrzymały się te smaczki w samym zarysie fabularnym, zaimplementowano związane z nimi mechaniki. Będziemy mogli na przykład “instalować gry z rzeczywistości”, w celu dodania innych gatunków do walki. Także z uwagi na nasze położenie w świecie pełnym bugów, nie zabraknie niewidzialnych podłóg czy ścian, przez które jednak można przejść.

Death end re;Quest pojawi się na PlayStation 4, w tym momencie tylko w Japonii. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona, prawdopodobnie gdyż gra jest ukończona dopiero w 51%.

Źródło: Gematsu
Grafika: Death end re;Quest / Compile HeartFamitsu

Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.