Manga Król Szamanów była wydawana w Japonii, w latach 1998 – 2004, posiada też adaptację anime która składa się z 64 odcinków i 3 odcinków specjalnych.

Premiera w Japońskich odbiornikach odbyła się 4 lipca 2001, zaś w Polsce rok później.

Serial był emitowany na kanałach takich jak: Polsat, Jetix/Disney XD, TV 4.

Japońska edycja mangi składa się z 32 tomików. Pierwsza publikacja mangi miała miejsce w Shūkan Shōnen Jump (jap. 週刊少年ジャンプ) wydawnictwa Shūeisha. Manga została podzielona na 285 rozdziałów zakończonych epilogiem pod tytułem Funbari no uta, którego akcja rozgrywa się już po turnieju szamanów. To wydanie nie zawiera jednak prawdziwego zakończenia, w rozdziale 285 historia się nagle urywa.

Od 2008 roku w Japonii ukazuje się nowe wydanie mangi, Shaman King kanzenban (jap. シャーマンキング 完全版) – tym razem kompletne. Treść została podzielona na 27 tomików, z których przedostatni zawiera 5 nowych rozdziałów, a ostatni (wydany w kwietniu 2009 r.) prezentuje pełne zakończenie historii.

W Brazylii pojawiła się wersja broszurowa oryginalnego wydania, opublikowana przez wydawnictwo Editora JBC. W Singapurze manga została przetłumaczona w wydawnictwie Chuang Yi na język chiński, pod tytułem Tong ling tong zhi.

Do czego zmierzamy? Otóż Wydawnictwo Kodansha nabyło pełne prawa do tego tytułu, nie tylko w Japonii, ale też w Europie.

Wraz z tym ruszyła nowa strona internetowa projektu z klimatyczną muzyką i ciekawymi rysunkami: http://comic-sp.kodansha.co.jp/skg20th/

My fani liczymy po cichu na jakąś kontynuację lub odnowienie serii wraz z obecnymi standardami.

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.