Oficjalna strona a anime Brave Witches poinformowała o dacie kinowej premiery Petersburg dai Senryaku, nieemitowanego 13 odcinka anime.

Nastąpi ona 13 maja w tokijskich Kadokawa Cinema Shinjuku, Cinema Sunshine Ikebukuro i innych w całym kraju.

Akcja odcinka umiejscowiona jest w czasie pomiędzy 7 a 8 odcinkiem serialu.

(uwaga :spoiler!)

[symple_toggle title=”SPOILER”]W grudniu, Eila Juutilainen i Sānya V. Litvyak z 501 Skrzydła Myśliwskiego Strike Witches przybyły z zapasami dla 502 Skrzydła Myśliwskiego Brave Witches. Pozostały w Petersburgu do Nowego Roku, spędzając dobrze czas z członkiniami Brave Witches – do momentu ataku Neuroi. [/symple_toggle]

 

Serie World Witches powstały na podstawie oryginalnego multimedialnego projektu Humikane Shimady.

W cyklu powstały mangi (w sumie 5 serii), 5 powieści ilustrowanych, OVA, 3 seriale telewizyjne i pełnometrażowy film anime.
Jego akcja rozgrywa się w pierwszej połowie XXw na alternatywnej Ziemi, kiedy to z powodu ataku Obcych, wszystkie kraje uczestniczące w II WW połączyły siły by z nimi walczyć.

Większość przedstawionych bitew jest fikcyjnymi rekonstrukcjami prawdziwych walk toczonych na frontach II WW – gdzie siły ludzkości są odpowiednikami Aliantów a Neuroi – państw Osi.

Głównymi bohaterkami są posiadające magiczną moc młode dziewczyny, które, skaptowane przez organizację militarną, dzięki kombinacji magii i technologii są w stanie walczyć z najeźdźcą.
Używają napędzanych magią SU (Striker Unit) by móc latać w powietrzu. Każda z nich ma swojego “protoplastę” w postaci jednego z asów myśliwskich z czasów wojny.

Dwa pierwsze i film opowiadają o członkiniach 501 Skrzydła Myśliwskiego zwanego Strike Witches

Bohaterkami trzeciego serialu jest inne Skrzydło Myśliwskie, zwane Brave Witches.

źródło: ANN, strona anime, dansetsu.
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.