Na oficjalnej stronie anime Berserk pojawiła się informacja o kwietniowej premierze (w MBS).

“Który walczysz z potworami, bacz byś nie stał się potworem.
A jeśli długo spoglądasz w otchłań, otchłań spogląda na ciebie”.

Fryderyk Nietzsche Poza Dobrem i Złem (Preludium do filozofii przyszlości)

Drugi sezon zeszłorocznego serialu opowiedzieć ma o nowej walce Gutsa, nowych próbach i ludziach których spotka.

Anime powstaje w studiach GEMBA i Millepense w reżyserii Shina Itagaki pod nadzorem Kentarō Miury, autora oryginalnej mangi, który ujawnił (w artykule w magazynie), że nowy projekt przedstawia Gutsa jako Czarnego Wojownika (Szermierza), który pojawił się tylko w części mangi oraz migawkowo w pierwszym i ostatnim odcinku pierwszego serialu anime z 1997r. (seria pojawiła się ponownie w sprzedaży na BD/DVD 20 kwietnia – w wersji zremasterowanej w 2012r).

Rozpoczęta przez Miurę w 1988r mroczna fantazy manga akcji opowiada o Gutsie, samotnym najemniku, który pewnego dnia dołącza do Bandy Jastrzębia – dowodzonej przez Griffitsa grupy takich jak on..

Manga publikowana jest obecnie w Young Animal a jej 38 tom zebrany ukazał się 24 czerwca.

W latach 2012 – 2013, na kanwie mangi powstała trylogia filmowa anime Berserk Ōgon Jidai (Berserk Golden Age), po której zakończeniu pojawiła się informacja o kontynuacji projektu.

Na stronie nowego projektu znalazł się slogan “Zaczęły się bezsenne noce” a w metatagach strony znalazły się określenia “stygmat” i “poświęcenie“. (hmmm… sugeruje to dalszy ciąg opowieści po Berserk Ōgon Jidai-Hen III: Kōrin.)

2 kwietnia ma się odbyć (Tokyo Dome City Hall) impreza Shoku 2017 ~Ikenie-tachi no Utage~, na której mają pojawić się m.in seiyu Gutsa, Farnese, Serpico, Isidrai Caski. 9mm Parabellum Bullet wykona opening z anime, Nagi Yanagi – ending a Susumu Hirasawa wewnętrzne piosenki. Ma się także odbyć przedpremierowy pokaz “następnej części”.

źródło: strona anime via ANN, dansetsu.

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.