Dzięki owej serii mang stworzono dwa sezony anime, film animowany, OVA, dwa przedstawienia teatralne oraz nawet grę na telefony.
W sobotę na oficjalnym Twitterze pojawił się post ogłaszający rozpoczęcie prac nad sezonem trzecim dobrze znanego nam anime. Zespół ogłosił także tą informację podczas premiery Bungou Stray Dogs: Dead Apple.

Poprzednie dwie serie anime oraz film animowany adaptują mangę Kafki Asagir’iego oraz Sango Harukawy pod tytułem Bungou Stray Dogs. Opowieść skupia sie na postaciach, które posiadają nadprzyrodzone moce. Jednak zazwyczaj nie są to zwykli, wymyśleni bohaterzy. Przykładowo Ryounosuke Akatugawa bardzo znany pisarz, który między innymi napisał historię, które zainspirowały film Rashoumona oraz Akiry Kurosawy, a także anime Jigoku Hen (Hell Screen). Akutagawa w BSD posiada moc przekształcania swojego płaszczu w potworną istotę, którą manipuluje. Moc ta została nazwana Bestią Niektórzy z autorów rozwiązują zagadki z Armed Detective Agency (Uzbrojoną Agencją Detektywistyczną), podczas gdy inni pojawiają sie jako ich przeciwnicy chcąc przeszkodzić w misjach głównych bohaterów. Anime posiada bardzo skomplikowany świat, więc dzielenie bohaterów na tych dobrych i tych złych nie jest raczej możliwe.

W Polsce mangę wydaje wydawnictwo Waneko.

Pierwszy sezon anime powstał na przełomie Kwietnia-Czerwca 2016 roku. Drugi zaś Października-Grudnia tego samego roku. Film animowany pod tytułem Bungou Stray Dogs: Dead Apple pojawił sie w Japonii 3 marca bieżącego roku.

Na podstawie mangi powstała również seria OVA (zainspirowana 10 tomem mangi), pojawiła sie ona we wrześniu 2017 roku.

Do naszego użytku udostępniona jest również gra na telefony komórkowe o tytule: Bungou Stray Dogs Mayoi Inu Kaikitau, która również zadebiutowała w 2017 roku.

W skład serii wchodzą również przedstawienia teatralne. Pierwszy spektakl odbył się w Yokohamie, w grudniu, następnie w Osace, w dniach 11-12 stycznia. Druga sztuka odbędzie się w Tokio między 22 wrześniem, a 8 października. Następnie zostanie jeszcze wystawiona w Osace, w dniach 13-14 października.

W trzecim sezonie liczymy na równie udaną animacje, oraz na ładną grafikę. Miejmy nadzieję, że studio Bones nas nie zawiedzie.

Jak na razie nie pojawiła sie jeszcze zapowiedź w formie wideo, jednak gdy tylko to nastąpi damy wam znać.

Mangę można kupić w polskich sklepach.

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.