Na specjalnym live-streamie Atlus zapowiedział swoje najnowsze tytuły, przy okazji potwierdzając słowa Nintendo o dalszym wsparciu dla 3DS-a. Wszystkie zapowiedziane gry zmierzają bowiem na wciąż żyjącą przenośną konsolę.

Niedzielne wydarzenie rozpoczęto od ujawnionego już wcześniej Radiant Historia: Perfect Chronology. Remake Radiant Historia usprawnia system i grafikę gry, wprowadza podkłady głosowe, nową postać i fabułę. Japońska premiera gry będzie miała miejsce 29 czerwca 2017 roku.

Po prezentacji gameplayu i przypomnieniu o znanych już faktach, zaczęto zagłębiać się w nieznane nam zapowiedzi.

Pierwszą tajemniczą produkcją okazało się Etrian Mystery Dungeon 2. Jest to kolejny tytuł tworzony przy współpracy Atlusa z Spike Chunsoft. Odbiega on od znanego z Etrian Odyssey pierwszoosobowego odkrywania lochów na rzecz rogue-like’owego gameplayu z serii Mystery Dungeon.

Z okazji dziesiątej rocznicy serii, pierwsze wydania gry będą dostarczane z dwupłytowym albumem, zawierającym wybrane przez graczy ulubione utwory z serii. Na swoje typy mogą głosować do 9 kwetnia na odpowiedniej stronie. Sama gra w Japonii ukaże się 31 sierpnia tego roku.

Ostatnią niespodzianką okazało się Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey, remake Shin Megami Tensei: Strange Journey z 2009 roku. Tytuł będzie rozszerzoną wersją gry z usprawnioną rozgrywką i nowymi elementami. Tak jak odświeżona Radiant Historia, Deep Strange Journey również otrzyma pełny voice-acting. Ponadto, do fabuły gry dołączy nowa postać, która przyniesie także świeży wątek fabularny i zakończenie.

Japońska premiera tego tytułu planowana jest na jesień 2017.

Niestety wszystkie informacje na ten moment dotyczą jedynie Japonii. Miejmy jednak nadzieję że Atlus USA nadgoni straty i prędko wypuści przetłumaczone wersje gier na zachodnią część świata. Amerykański oddział czeka ogrom pracy, którą – jak mi się wydaje – powinni zacząć nadrabiać od wciąż niezapowiedzianego na zachód Etrian Odyssey 5.

Źródło: Gematsu

Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"
Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.