Zeszłoroczna seria 3-gatsu no Lion doczekała się kontynuacji w nadchodzącym sezonie jesiennym!

Według oficjalnej strony anime premiera datowana jest na 14 października tego roku. Ujawniono również ilość odcinków, tj. 22 epizody, dokładnie jak w przypadku pierwszego sezonu.

Strona opublikowała główną grafikę promującą anime, stworzoną przez autora postaci Nobuhiro Sugiyamę.

Cała obsada pierwszego sezonu 3-gatsu no Lion pojawi się ponownie w kontynuacji serii. Reżyserią po raz kolejny zajmie się Akiyuki Simbo, tworzeniem postaci Nobuhiro Sugiyama, kreską Seiki Tamura wraz z Yasuhiro Nakura, dźwiękiem Toshiki Kameyama, a muzyką Yukari Hashimoto. Anime powstaje ponownie w studiu SHAFT.

3-gatsu no Lion opowiada losy Rei’a Kiriyamy, młodego chłopaka, który jest mistrzem japońskiej gry shogi. Jednakże ze względu na presję wywieraną przez otoczenie, nastolatek przeprowadza się do Tokio. Poznaje tam trzy siostry, z którymi się zaprzyjaźnia i zaczyna przełamywać swoją samotność, tworząc relację podobną do tej, która panuje w prawdziwym domu.

Anime powstaje na podstawie mangi Chiki Umino, która ukazywała się od 2007 roku na łamach magazynu Young Animal. Najnowszy 13 tom wyjdzie 29 września tego roku. Co więcej, manga została uhonorowana wieloma nagrodami m.in.  Manga Taisho 2011.

  

Warto zaznaczyć również, że manga doczekała się dwóch filmów live action. Premiery odbyły się jedna po drugiej, w marcu i kwietniu 2017 roku. W główna rolę wcielił się młody aczkolwiek doświadczony Ryunosuke Kamiki.

Źródła: Ann, Asianwiki i Mal

Pisała Fumitooru dla Wakai.pl

Kategorie: Stare WAKAI

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.