Skarby Japonii: Osaka i wielkomiejskie atrakcje


 

Japonia kojarzy nam się z wieloma ciekawostkami. Ten kraj to piękna architektura oraz cenne zabytki, dzięki którym możemy odkrywać fascynującą historię oraz kulturę tego kraju.

 

Jednym z tych miasto, do którego w czasie wycieczki po Kraju Kwitnącej Wiśni warto zajrzeć, jest Osaka. To jedno z największych miast w tej części świata, które każdego z nas może oczarować swą architekturą. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

 

Osaka, nazywana też Miastem Tysiąca Mostów, ma się czym pochwalić. Już w V wieku p. n.e. istniała tu osada, która z czasem stała się ważnym portem oraz miejscem, które mogło się rozwijać dzięki buddyjskiej świątyni wzniesionej tu w VI wieku. Wyróżnia się ona dość silnymi wpływami chińskimi stanowi obecnie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych w tym mieście. Bez wątpienia jest tu najważniejszą ze wszystkich świątyń, a jej zwiedzenie jest obowiązkowym punktem w programie niemal każdej wycieczki po tym niezwykłym mieście.

Osaka Castle Nishinomaru Garden April 2005

Drugą ważną atrakcją tego miasta jest zamek. Ponieważ zamek Osaka dość często zmieniał właścicieli, a każdy z nich wprowadzał jakieś nowości w jego architekturze, jest to dość ciekawa budowla. Otoczona pięknym parkiem twierdza zadziwia, tym bardziej, że w jej pobliżu wznoszą się nowoczesne wieżowce. Takie sąsiedztwo idealnie oddaje charakter Osaki, w której tradycja i nowoczesność wzajemnie się przenikają.

800px Umeda Sky building

Osaka, miasto znane z opowieści o Godzilli, może się tez pochwalić nowoczesnymi budynkami. Potężne wieżowce są najnowszym symbolem tego miasta, a w ich gronie wyróżnia się Umeda Sukai Biru. Ten ogromny budynek liczy sobie aż ponad 170 metrów wysokości, a widoki, jakie roztaczają się z przeszklonej windy, są w stanie oczarować każdego. Dumą miasta są też potężne akwaria. Jest ich aż 14, a każde z nich może się pochwalić wyjątkową kolekcją egzotycznych stworzeń morskich.

źródło: blog.originto.com