anime drama manga nowości anime nowości drama nowości manga
          Słuchaj nas w: Winamp, Media Player, RealPlayer, Playlista
Home / Anime TV / Shōwa Genroku Rakugo Shinjū: Sukeroku Futatabi-hen – ujawniono dokładną datę premiery drugiego sezonu anime.

Shōwa Genroku Rakugo Shinjū: Sukeroku Futatabi-hen – ujawniono dokładną datę premiery drugiego sezonu anime.

Oficjalna strona anime Shōwa Genroku Rakugo Shinjū: Sukeroku Futatabi-hen poinformowała o dokładnej dacie premiery drugiego sezonu.

Nastąpi ona 7 stycznia o 2:25 w TBS.

Anime – podobnie jak pierwszy sezon i wcześniej ogłoszone OAD powstaje w studio DEEN w reżyserii Mamoru Hatayama na kanwie historycznej josei mangi Haruko Kumoty, która opowiada o pewnym dojrzałym mężczyźnie, zwanym przez innych Yotarō (antybohater; tępak), który zwolniony z więzienia za dobre sprawowanie, rozpoczyna nowe życie ze sztuką. Poruszony opowieściąą Shinigami opowiedzianą przez Musho Yakumo, prosi mistrza o przyjęcie na ucznia.
Wtedy też poznaje Konatsu, wychowaną przez mistrza córkę znanego gawędziarza….

Pierwszy sezon w znacznej części opowiadał o przeszłości dwóch mistrzów rakugo – Kikuhiko i Sukeroku, nowy wkracza w czasy dzisiejsze.

Kumota rozpoczęła publikację mangi w Itan w 2010r a jej tom 10 wydano we wrześniu.

Obydwa OAD – Yotarō-hen zenpen ( w którym zagrają także Tomokazu Seki w roli Yotarō i Yū Kobayashi jako Konatsu) i – Yotarō-hen kōhen – ukazały się w 2015r razem z 7 i 8 tomem mangi.

Manga zdobyła Główną Nagrodę w kategorii Najlepsza Manga na 38th Kodansha Manga Awards, otrzymała Nagrodę Doskonałości na 17th Japan Media Arts Festival Awards i została nominowana w 2013r do 17th Tezuka Osamu Cultural Prize.

Źródło: ANN, strona anime, dansetsu.


About Wakai NEWS

Wakai NEWS
Najlepsze radia Azjatyckie w Polsce!

Check Also

Banana Fish- czyli bezwzględny zabójca!

~ Natura podarowała mu urodę, życie uczyniło go bezwzględnym zabójcą. Dziecko adoptowane przez „Papa” Dino …

Ramówka na Dziś!

Ramówka na dziś!