Program wakai.exe ver. 0.5.3.0 do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!Start / Anime TV / Shōwa Genroku Rakugo Shinjū: Sukeroku Futatabi-hen – drugi sezon anime wystartuje w styczniu przyszłego roku.
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Shōwa Genroku Rakugo Shinjū: Sukeroku Futatabi-hen – drugi sezon anime wystartuje w styczniu przyszłego roku.

Shōwa Genroku Rakugo Shinjū: Sukeroku Futatabi-hen – drugi sezon anime wystartuje w styczniu przyszłego roku.
Oceń ten Post!

Oficjalna strona anime Shōwa Genroku Rakugo Shinjū  poinformowała, że podczas dzisiejszej imprezy Shōwa Genroku Rakugo Shinjū’ Talk Event ujawnione zostaną m.in. informacje o drugim sezonie anime.

Natomiast 33 numer magazynu Itan przyniósł dziś informację, że Shōwa Genroku Rakugo Shinjū: Sukeroku Futatabi-hen – wspomniany drugi sezon, będzie miał premierę w styczniu, w bloku Animeism.

Anime – podobnie jak pierwszy sezon i wcześniej ogłoszone OVA powstaje w studio DEEN w reżyserii Mamoru Hatayama na kanwie historycznej josei mangi Haruko Kumoty, która opowiada o pewnym dojrzałym mężczyźnie, zwanym przez innych Yotarō (antybohater; tępak), który zwolniony z więzienia za dobre sprawowanie, rozpoczyna nowe życie ze sztuką. Poruszony opowieścią Shinigami opowiedzianą przez Musho Yakumo, prosi mistrza o przyjęcie na ucznia.
Wtedy też poznaje Konatsu, wychowaną przez mistrza córkę znanego gawędziarza….

Pierwszy sezon w znacznej części opowiadał o przeszłości dwóch mistrzów rakugo – Kikuhiko i Sukeroku, nowy wkracza w czasy dzisiejsze.

Kumota rozpoczęła publikację mangi w Itan w 2010r.

Obydwa OAD – Yotarō-hen zenpen ( w którym zagrają także Tomokazu Seki w roli Yotarō i Yū Kobayashi jako Konatsu) i – Yotarō-hen kōhen – ukazały się w 2015r razem z 7 i 8 tomem mangi.

Manga zdobyła Główną Nagrodę w kategorii Najlepsza Manga na 38th Kodansha Manga Awards, otrzymała Nagrodę Doskonałości na 17th Japan Media Arts Festival Awards i została nominowana w 2013r do 17th Tezuka Osamu Cultural Prize.

Strona anime poinformowała także o reemisji pierwszego sezonu w AT-X (począwszy od 7 września o 19:00).

Źródło: ANN, Dansetsu.
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

7SEEDS – ujawniono tytuł i wykonawcę ED anime.

7SEEDS – ujawniono tytuł i wykonawcę ED anime.5 (100%) 1 vote Oficjalna strona anime 7SEEDS …

shares