Pluto to popularna manga, która dostanie swoją adaptację anime. Za jej produkcję odpowiada Naoki Urasawa. Podczas tworzenia fabuły autor wzorował się na wcześniejszym dziele Astro Boy Osamu Tezuki. Już kilka lat temu wiele osób w środowisku anime dyskutowało na temat potencjalnej ekranizacji Pluto. Całkiem niedawno Netflix ogłosił, że planują zająć się dystrybucją nadchodzącej ekranizacji. Udostępnili krótki materiał z zapowiedzią. Kiedy obejrzymy Pluto? Nie znamy dokładnej daty debiutu. Jednak Netflix potwierdził, że będzie to 2023 rok.

W produkcję anime angażują się trzy studia – Tezuka productions, M2, GENCO.

Aktorzy głosowi:

  • Yoko Hikasa jako Atom;
  • Minoki Suzuki jako Uran;
  • Shinshu Fuji jako Gesicht.

Fabuła

Opowieść łączy w sobie aż trzy gatunki. Science-fiction, thriller i kryminał. Fabuła została osadzona w przyszłości. W świecie przedstawionym maszyny osiągnęły ludzki wygląd i wysoki poziom inteligencji. Z tego powodu otrzymały prawa identyczne z ludzkimi. Jednym z robotów jest bohater o imieniu Gesicht. Jako detektyw stara się rozwiązać sprawę niewyjaśnionych śmierci zarówno ludzi, jak i robotów.

Sprawa jest nietypowa. Przy każdej z ofiar znaleziono umieszczone nieopodal głowy przedmioty w kształcie rogów. Morderstwa są zagadką. Jednak wszystkie poszlaki wskazują na to, że stoi za nimi inny robot. Jeśli doniesienia okażą się prawdą, oznaczałoby to, że robot jest odpowiedzialny za pierwsze w ciągu ostatnich ośmiu lat morderstwo człowieka przez sztuczną inteligencję.

Tagi: Pluto

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.