Prowincja Gangwon w ogniu + Rząd Korei ogłosił stan klęski żywiołowej

Rząd koreański ogłosił stan klęski żywiołowej, na obszarach prowincji Gangwon, po wielkim pożarze.

W dniu 4 kwietnia około godziny 17:17 czasu koreańskiego, wybuchł pożar w okoliach ośrodka wczasowego Ilsung w hrabstwie Goseong i rozprzestrzenił się do centrum Sokcho.

Stan klęski żywiołowej został ogłoszony 5 kwietnia o 9:00 rano czasu koreańskiego w Goseong, Inje, jak i miastach Sokcho, Gangneung i Donghae w prowincji Gangwon.

250 hektarów lasu (obszar wielkości 350 boisk do piłki nożnej) zostało zniszczonych. Ponadto spłonęło 125 domów, sześć magazynów i pięć szklarni.

Z powodu płonących linii dystrybucyjnych, prąd zniknął w 166 domach, a 79 stacji przekaźnikowych i 235 obwodów internetowych zostało uszkodzonych.

Około godziny 11:00 czasu koreańskiego ujawniono, że zginął jeden mężczyzna po pięćdziesiątce, a 11 osób zostało rannych. Ewakuowano 2,263 mieszkańców.

Korean Government Declares State Of Disaster For Gangwon Province Fire

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Bezpieczeństwa wysłało wszystkie możliwe zasoby, w tym 346 wozów strażackich i helikoptery oraz około 15 000 osób, aby uspokoić sytuację.

Dla mieszkańców zniszczonych obszarów rząd zapewni tymczasowe zakwaterowanie, zasoby i środki wsparcia w sytuacjach kryzysowych. W przypadku ofiar, rząd zapewni wsparcie przy pogrzebach i leczeniu, a także usługi wsparcia psychologicznego.

źródło: kpoplivepolska.com
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Startuje multimedialny festiwal Ars Independent Festiwal 2019

Od 24 do 29 września będziemy świadkami kolejnej, już 9. edycji multimedialnego festiwalu filmu, animacji, gier video oraz wideoklików Ars Independent Festiwal 2019. Jakie niespodzianki w tym roku przygotowali organizatorzy?

RADIO ANIME

x