Prowincja Gangwon w ogniu + Rząd Korei ogłosił stan klęski żywiołowej


Rząd koreański ogłosił stan klęski żywiołowej, na obszarach prowincji Gangwon, po wielkim pożarze.

W dniu 4 kwietnia około godziny 17:17 czasu koreańskiego, wybuchł pożar w okoliach ośrodka wczasowego Ilsung w hrabstwie Goseong i rozprzestrzenił się do centrum Sokcho.

Stan klęski żywiołowej został ogłoszony 5 kwietnia o 9:00 rano czasu koreańskiego w Goseong, Inje, jak i miastach Sokcho, Gangneung i Donghae w prowincji Gangwon.

250 hektarów lasu (obszar wielkości 350 boisk do piłki nożnej) zostało zniszczonych. Ponadto spłonęło 125 domów, sześć magazynów i pięć szklarni.

Z powodu płonących linii dystrybucyjnych, prąd zniknął w 166 domach, a 79 stacji przekaźnikowych i 235 obwodów internetowych zostało uszkodzonych.

Około godziny 11:00 czasu koreańskiego ujawniono, że zginął jeden mężczyzna po pięćdziesiątce, a 11 osób zostało rannych. Ewakuowano 2,263 mieszkańców.

Korean Government Declares State Of Disaster For Gangwon Province Fire

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Bezpieczeństwa wysłało wszystkie możliwe zasoby, w tym 346 wozów strażackich i helikoptery oraz około 15 000 osób, aby uspokoić sytuację.

Dla mieszkańców zniszczonych obszarów rząd zapewni tymczasowe zakwaterowanie, zasoby i środki wsparcia w sytuacjach kryzysowych. W przypadku ofiar, rząd zapewni wsparcie przy pogrzebach i leczeniu, a także usługi wsparcia psychologicznego.

źródło: kpoplivepolska.com