Home / Anime TV / Powstanie VRMMO na podstawie Sword Art Online

Powstanie VRMMO na podstawie Sword Art Online

Japoński oddział IBM otworzył stronę internetową dla gry virtual reality massive multiplayer online game (VRMMO) bazującej na świecie anime Sword Art Online. Gra, która będzie korzystała z technologii wirtualnej rzeczywistości będzie nosiła nazwę Sword Art Online: The Beggining.

Pierwsze testy ruszą już w marcu, a dokładnie odbędą się od 18 do 20 marca w Tokio, do których zostanie zaproszeni 208 uczestników. Podania na testera można składać do 4 marca.Na oficjalnej stronie projektu pojawiły się nowe informacje. Otóż gra będzie wykorzystywać system kognitywnej informatyki o nazwie IBM Watson oraz technologie chmury dostarczane przez SoftLayer. Ponadto ujawniono warunki uczestnictwa w testach alfa. Podano m.in. wymagany wzrost i wagę testerów w celach zeskanowania ich skanerem 3D. Do testów mogą dostać się jedynie osoby z wzrostem pomiędzy 150 a 190 cm i wagą 30-120kg. Ponadto muszą zgodzić się na wszystkie warunki takie jak nagrywanie i założenie specjalnego hełmu na głowę.

Sword Art Online The Beginning według założeń ma pozwolić graczom kontrolować VR przy pomocy ruchów ich ciała, a nie kontrolerów. Reki Kawahara, twórca Sword Art Online powiedział, że projekt: będzie zupełnie obcym (różnym) doświadczeniem niż inne gry wideo. Prawdopodobnie pojawią się także postacie znane z anime, m.in. Asuna i Kirito; ich aktorzy głosowi (Haruka Tomatsu i Yoshitsugu Matsuoka) wpisani zostali jako część obsady.


About Wakai NEWS

Najlepsze radia Azjatyckie w Polsce!

Check Also

,,Tokyo Ghoul:re” otrzymuje drugi sezon w październiku!

Tegoroczny 28-my magazyn Shueisha Young Jump ujawnił w czwartek, że telewizyjna adaptacja Sui Ishidy z …

4 komentarze

  1. Shut up and take my money

  2. Hmm oby nie skończyło się tak jak w SAO 😀

  3. Ojj oby 😀 ale póki co czekajmy na Nerve Gear *.*

  4. czm niby nie, lepiej by było xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.