Program wakai.exe ver. 0.5.3.0 do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!Start / Anime TV / Pokemon Sun & Moon podbijają Japonię. 1,9 miliona sprzedanych egzemplarzy!
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Pokemon Sun & Moon podbijają Japonię. 1,9 miliona sprzedanych egzemplarzy!

Pokemon Sun & Moon podbijają Japonię. 1,9 miliona sprzedanych egzemplarzy!
Oceń ten Post!

Japońska premiera nowej generacji Pokemonów na konsole Nintendo 3DS miała miejsce 18 listopada. Wystarczyły trzy dni, aby gra znalazła w Japonii blisko 2 miliony nabywców.

Jak donosi japoński magazyn Famitsu, liczba sprzedanych egzemplarzy gry w trzy dni po premierze wyniosła dokładnie 1.905.000 egzemplarzy. W chwili gdy czytacie te słowa, liczba ta z pewnością przekroczyła już dwa miliony. Jest to druga najlepiej sprzedająca się odsłona serii w całej jej historii, zaraz po Pokemon X i Y (2,096,000 w 3 dni).

Premiera nowych Pokemonów przełożyła się także na wzrost zainteresowania przenośną konsolą Nintendo 3DS. W okresie od 14 do 20 listopada, w Japonii sprzedało się dokładnie 113.987 przenośnych konsolek. Dla porównania, w tygodniu poprzedzającym, konsola znalazła „zaledwie” 29,981 nabywców.

Europejska, w tym polska premiera Pokemon Sun & Moon będzie odbędzie się jutro, 23 listopada 2016. Swoją drogą: którego pokemona wybierzecie na start?

Źródło: Siliconera
Grafika: Nintendowire.com

Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Ensemble Stars

Ensemble Stars! – anime pojawi się w lipcu.

Ensemble Stars! – anime pojawi się w lipcu.5 (100%) 1 vote Podczas koncertowej imprezy Ensemble …

shares