anime drama manga nowości anime nowości drama nowości manga
          Słuchaj nas w: Winamp, Media Player, RealPlayer, Playlista

Program Radio Wakai.EXE

Home / Film Anime / Pierwsza animacja Miyazakiego po 5 latach przerwy!

Pierwsza animacja Miyazakiego po 5 latach przerwy!

Oficjalna strona Muzeum Studia Ghibli ogłosiła we wtorek (09.01.2017), że nowa, krótkometrażowa animacja Hayao Miyazakiego pod tytułem „Kemushi no Boro” („Gąsienica Boro”) będzie miała swoją premierę 21 marca 2018 roku. To pierwsze dzieło Miyazakiego po pięcioletniej przerwie (ostatnie jego dzieło to „Zrywa się wiatr” z roku 2013).

Nowa animacja jest nie tylko przez niego wyreżyserowana, ale jest też jego autorskim pomysłem. Czas trwania tej krótkometrażowej animacji to około 14 minut.

Historia przedstawiona w animacji skupia się na pierwszych dniach życia po wylęgnięciu się gąsienicy o imieniu Boro, która stawia swe pierwsze kroki w świecie pełnym zarówno przyjaciół jak i wrogów.

Produkcja miała ukazać się już w lipcu zeszłego roku, jednakże premiera została opóźniona, prawdopodobnie z powodu równoległego rozpoczęcia przez Miyazakiego pracy nad pełnometrażową animacją „Kimitachi wa Dou Ikiru ka” („How Do You Live?”). Ta animacja nie jest autorskim pomysłem Miyazakiego, jest inspirowana powieścią autorstwa Genzaburo Yoshino pod tym samym tytułem, która została wydana w 1937 roku. Będzie to produkcja z gatunku przygodowego fantasy.

Podobny obraz

>Zeno<

About Zeno

Z wykształcenia Socjolog Kultury, z zamiłowania zajmuję się Japonią pod kątem społeczeństwa i kultury- w szczególności popkultury ;-)

Check Also

Anime „Goblin Slayer”: promo wideo i obsada

Na oficjalnej stronie anime „Goblin Slayer” (tłumacząc na polski: „Pogromca Goblinów”) ukazało się pierwsze promo …

Ramówka na Dziś!

Ramówka na dziś!