Program wakai.exe do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!


Start / Anime TV / Nikt nie spodziewa się audytu ACCA 13. To anime warto śledzić
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Nikt nie spodziewa się audytu ACCA 13. To anime warto śledzić

Nikt nie spodziewa się audytu ACCA 13. To anime warto śledzić
Oceń ten Post!

Gdy studio MADHOUSE bierze się za nowy serial animowany, zwyczajnie trudno to tak po prostu zignorować. A wygląda na to, że bezpiece z ACCA 13 będzie warto poświęcić te 25 minut w tygodniu. Pierwszy odcinek jest naprawdę obiecujący, a ja mogę się założyć, że nigdy nie oglądaliście anime poświęconego audytom wewnętrznym.

Królestwo Dowa to fikcyjne państwo podzielone na 13 autonomicznych stanów. O ile poszczególnym dystryktom pozwala się zachować sporą dozę niezależności, na poziomie federalnym są one kontrolowane przez ACCA – organizację będącą czymś na wzór agencji bezpieczeństwa wewnętrznego. Organ ten posiada swoje komórki w każdym ze stanów, a za ich prawidłowe funkcjonowanie odpowiada Jean – audytor wewnętrzny z centrali, który jak mało kto zna się na tej robocie. Nie umknie mu choćby najmniejszy detal, co dla jego pracodawców jest zarazem zaletą, jak i solą w oku.

Wbrew pozorom Jean-owi daleko do miana anty-bohatera, a za sprawą jego lekko flegmatycznego sposobu bycia, a zarazem niezwykle błyskotliwego umysłu, momentalnie zaczynamy z nim sympatyzować. Zresztą nie tylko z nim – cała centrala ACCA to prawdziwa zgraja indywiduów, z zarządem na czele. Ta kreacja bohaterów sprawia, że do przyszłych intryg politycznych, które na pewno się pojawią, będziemy podchodzić ze sporym dystansem, ale scenarzyści zapewne są tego w pełni świadomi. Królestwo Dowa to dość utopijna miejscówka, jednak coś wisi w powietrzu.

Poza wyjątkowo oryginalną otoczką fabularną uwagę przyciągają w szczególności dość nieszablonowa kreska postaci (nie od dziś wiadomo, że MADHOUSE lubi żonglować stylami) oraz pastelowe, stylizowane na ręcznie malowane tła. A że akcja pierwszego odcinka toczy się dość powoli, regularnie mamy na czym zawiesić oko. Kolejną rzeczą związaną z oprawą graficzną, której zwyczajnie nie można pominąć, są rewelacyjne kadry. Pozycja kamery odgrywa tu bardzo ważną rolę i potrafi sporo powiedzieć nam o bohaterach. Zebrałem dla Was kilka co ciekawszych ujęć.

Mam szczerą nadzieję, że w następnych odcinkach Jean da jeszcze większy popis swoich umiejętności i przyjdzie mu się zmierzyć z bardziej wymagającymi zagadkami. Sporych rozmiarów intryga na wysokich szczeblach władzy wydaje się być nieunikniona, co tylko zaostrza apetyt. Liczę na naprawdę solidne twisty fabularne i wydaje mi się, że w sezonie zimowym trudno będzie o inną serię z równie ciekawym scenariuszem. Oby tylko ACCA nie zaczęła zbijać bąków za biurkiem.

Grafiki: ACCA13, MADHOUSE

Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"

Autor Wakai NEWS

Wakai NEWS
Najlepsze radia Azjatyckie w Polsce!

Check Also

Spice & Wolf powstaje anime VR premiera na początku 2019!

Spice & Wolf powstaje anime VR premiera na początku 2019!5 (100%) 2 votes Niezależny krąg …

shares