Oficjalny wydawca Malevolent Spirits: Mononogatari ogłosił na Twitterze promocyjne wideo nowego anime oraz przedstawił datę premiery. Nowa seria została zapowiedziana na 9 stycznia 2023 roku. W zapowiedzi ujawnili muzykę użytą podczas openingu oraz endingu odcinków. Muzykę na potrzeby anime stworzyła grupa ARCANA PROJECT. Studio Seven Seas zajmuje się wydawnictwem mangi Monogatari w języku angielskim.

Autorem treści jest mangaka Onigunsō. Rozpoczął wydawnictwo w kwietniu 2014 roku za pośrednictwem magazynu Shueisha’s Miracle Jump. Z kolei w styczniu 2016 roku przeniósł swoją mangę do czasopisma Ultra Jump.

Obsada

  • Takeo Ōtsuka (Hyōma Kunato);
  • Yūki Takada (Botan Nagatsuki);
  • Chikahiro Kobayashi (Nagi);
  • Reina Ueda  (Yu);
  • Aimi Tanaka jako Kagami
  • Yoshiki Nakajima (Suzuri);
  • Miyuki Sawashiro (Haori).

O czym opowiada historia Mononogatari?

W świecie przedstawionym duchy mogą opętać stare przedmioty, dzięki czemu zyskują fizyczną formę. Taki rodzaj duchów nazywany jest Tsukomogami. Mogą one mieć nastawienie łagodne, neutralne lub agresywne. Niektóre z nich sprawiają naprawdę duże problemy.

Klan Saenome pomaga w rozprawianiu się z takimi duchami. Ludzie z tego klanu zajmują się odsyłaniem duchów ze świata żywych po to, aby nikomu nie zagrażały. Jeden z członków klanu Kunato Hyouma ma nietypową etykę pracy. Zajmuje się odsyłaniem duchów do ich świata tak jak reszta członków ugrupowania, jednak jest o wiele mniej pokojowo nastawiony, ponieważ w przeszłości jeden z tsukumogami odebrał mu coś bardzo ważnego. Od tej pory żywi urazę do duchów.

Dziadek Hyoumy obawia się o to, że jego gniew doprowadzi w przyszłości do nieszczęścia. Z tego powodu wysyła go do kobiety zamieszkującej Kioto. Nagatsuki Botan nie jest jednak zwykłą młodą kobietą. Mieszka razem z duchami niczym rodzina. Dziadek bohatera pragnie, aby ten nauczył się, że nie wszystkie duchy są złe i brutalne. Hyouma ma w ten sposób nauczyć się kontrolować swoje emocje. Czy mu się powiedzie?

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.