Od 11 do 13 listopada 2022 roku będzie trwał poznański AnimeCon Halloween 2022. Jakich atrakcji możemy spodziewać się podczas wydarzenia? Kiedy przyjrzymy się liście atrakcji, zauważymy, że znajdziemy tam aktywności zarówno dla osób zainteresowanych kulturą Chin, jak i kulturą Japonii. Możemy spodziewać się:

  • Spotkania z ekipą Project Genshin;
  • Spotkania z redakcją Golden Weebs;
  • Panele dyskusyjne na temat muzyki, zainteresowań oraz anime;
  • Rozmowy o kulturze dalekiego wschodu;
  • Wydarzenia dla osób zainteresowanych cosplayem, tatuażami i fotografią;
  • Z pogłosek wynika, że na wydarzeniu pojawi się także Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI.

Grupa B1/Wonderz zadba o to, aby każdy miłośnik muzyki mógł wytańczyć się w rytmie popularnych azjatyckich utworów. W tym celu dla uczestników eventu zostaną przygotowane interaktywne maty taneczne (DDR).

Wśród gości specjalnych pojawi się Miko cosplay. Jest ona profesjonalną krawcową, która zajmuje się przygotowywaniem strojów cosplayowych. Kulturą cosplayu zainteresowała się już dekadę temu i od tamtej pory przygotowała ponad 200 autorskich strojów. Miko odwiedza konwenty anime nie tylko w Polsce. Ostatnio odwiedziła Anime Matsuri 2022 realizowany w USA.

Na wydarzeniu nie zabraknie także osób, które pomogą rozwijać pasje uczestników. Wojciech Smoła to redaktor działający w tematyce gier komputerowych, mangi, anime i filmów. Przybędzie na AnimeCon, aby podzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem z uczestnikami. Na jego panelu edukacyjnym dowiecie się, w jaki sposób można wydać swoją własną książkę zbliżoną do tematyki mangi shounen. Jeżeli interesujecie się japońską literaturą i marzycie o tym, aby wydać autorskie opowiadanie, koniecznie musicie pojawić się na jego wykładzie.

Na miejscu znajdziecie również smaczny poczęstunek

Dwie ekipy wzorujące swoje dania na popularnych japońskich przekąskach Yamamoto Matcha & Food oraz Bubble Tea Yoppo, zadbają o to, aby w trakcie zabawy nie dopadł was głód.

Na poznańskim konwencie będą zatem czekały na was panele edukacyjne, konkursy, stoiska z mangą, przeróżne autorskie gadżety, ciekawe jedzenie i wiele więcej. Z całą pewnością spędzicie tu świetnie czas niezależnie od tego, czy jesteście fanami anime, czy też interesantami japońskiej kultury.

Tagi: AnimeCon
Kategorie: Newsy

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.