Pierwszy sezon anime miał premierę w lipcu 2019 roku. Fani nareszcie doczekali się kolejnej części. Wytwórnia Twin Engine wypowiedziała się na temat drugiego sezonu Vinland Sagi. Drugi sezon został zapowiedziany na 9 stycznia 2023 roku. Anime pojawi się na Netflixie i serwisie streamingowym Crunchyroll. Studio animacji MAPPA przedstawiło również personel, który znany jest również z produkcji pierwszego sezonu.

Obsada

  • Yūto Uemura (jako główny bohater Thorfinn);
  • Kensho Ono (Książe Canute);
  • Akio Ohtsuka (Thorkell Wysoki);

Zobaczymy również kilka nowych postaci:

  • Shunsuke Takeuchi (Einar);
  • Fuminori Komatsu (Snake);
  • Hideaki Tezuka (Ketil).

O czym jest fabuła Vinland Sagi?

Fabuła została osadzona w epoce wikingów. Historia skupia się wokół chłopca o imieniu Thorfinn. Jest synem sławnego wojownika Thorsa, który postanowił zmienić swoje życie. Obrał drogę pacyfisty i osiadł na Islandii. Założył rodzinę i został farmerem. Pewnego razu podczas zasadzki przygotowanej przez najemników były wojownik zostaje zmuszony do podjęcia trudnej decyzji.

Został postawiony przed wyborem – ratować swoje życie walcząc i ryzykować życiem syna Thorfinna lub oddać swoje życie w zamian za oszczędzenie dziecka. Wybrał to drugie. Od tego momentu Thorfinn dorasta wraz z myślą o tym, aby zemścić się na zabójcy swojego ojca. Pragnie on jednak pokonać go w uczciwym pojedynku, dlatego musi stać się silny.

Tagi: Vinland Saga

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.