Oficjalna strona promocyjna mangi Kaiju No. 8 przedstawia wideo promocyjne. Zapowiedzieli debiut produkcji na 2024 rok.

Autorem mangi jest Naoyi Matsumoto. Ekranizacją produkcji zajmie się studio animacji Production I.G.

Matsumoto opublikował swoją mangę w internetowym magazynie Shueisha’s Shonen Jump+ w lipcu 2020 roku. Już w grudniu tego samego roku pierwszy tom jego dzieła trafił do wydruku.

Seria niezwykle szybko zdobyła popularność. W styczniu 2021 roku została nominowana do nagrody Manga Taisho Awards. Franczyza zdobyła jednak swoją pierwszą ważną nagrodę dopiero w konkursie Next Manga Awards.

Fabuła

Japonię opanowują ogromne potwory znane jako Kaiju. Przeciwstawić się im może tylko oddział specjalny do walki z tymi gigantycznymi bestiami. Nasz główny bohater od dziecka marzył, aby zostać jednym z wojowników. Chciał w ten sposób zabijać potwory i chronić niewinnych. Nie wszystko poszło jednak po jego myśli. Być może przyczynia się do walki, jednak w mniej satysfakcjonujący sposób.

Dołączył do oddziału sprzątaczy, którzy mają za zadanie uporać się z pobojowiskiem pozostawionym przez oddział specjalny walczący z Kaiju. Nie jest to życie, o którym marzył. Pewnego dnia główny bohater zostaje zainfekowany pasożytem Kaiju i sam zmienia się w potwora.

Przypomina sobie o dawnych ambicjach i postanawia przekuć nieszczęśliwy wypadek w coś dobrego. Dzięki nowym mocom od teraz może toczyć walkę z potworami.

Tagi: Kaiju No. 8

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.