Reżyserem odpowiedzialnym za Mob Psycho 100 III jest Yuzuru Tachikawa. Animacją zajęło się studio Bones, z kolei muzykę opracował Kenji Kawai. Dokładnie 12 lipca 2016 roku wydano pierwszy odcinek pierwszego sezonu. Z kolei 18 października 2022 roku doczekaliśmy się już trzeciego sezonu popularnej serii. W momencie pisania tego artykułu wydano 5 odcinków trzeciego sezonu.

Fabuła

Shigeo Kageyama jest ósmoklasistą, który posiada ponadprzeciętne zdolności parapsychiczne. Chłopak już w młodym wieku uświadomił sobie, że jego potencjał przekracza zdolności innych podobnych mu osób. Wkrótce do Kageyamy dociera, że jego ogromna moc to także ogromne niebezpieczeństwo. Okazuje się, że nie jest w stanie panować nad swoimi umiejętnościami, gdy coś wyprowadzi go z równowagi.

Shigeo stara się prowadzić normalne życie szkolne i nie nadużywać swojej mocy. Korzysta z niej tylko, gdy jest to konieczne. Niestety wiele wydarzeń, na które nie ma on wpływu, bardzo często uniemożliwia mu realizację celu.

Autor anime opracował ciekawy sposób na to, aby osoba oglądająca miała wgląd na proces myślowy bohatera, który jest introwertykiem. Za każdym razem, gdy jakieś wydarzenie wyprowadza go z równowagi, możemy zauważyć rosnący poziom złości Kageyamy. Kiedy pasek osiągnie 100%, jego emocje wybuchają, co można porównać do kataklizmu. Rozzłoszczony Shigeo nie panuje nad sobą i daje upust swojej potężnej mocy. Tym sposobem często musi żałować tego, co zrobi.

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.