Eminence in Shadow to powieść napisana przez Daisuke Aizawę. Ilustracją zajął się rysownik pod pseudonimem Touzai. Rozpowszechnianiem angielskiej wersji powieści zajęło się wydawnictwo Yen Press LLC. Seria doczekała się ekranizacji pod postacią anime piątego października 2022 roku. Na ten moment wydano dopiero trzy odcinki. Zapowiedziano, że adaptacja anime otrzyma 20 odcinków.

Na czym polega fabuła?

Eminence in Shadow to isekai opowiadający o chłopcu, który zawsze pragnął być bohaterem, jednak nigdy nie chciał wyróżniać się w tłumie. Dlatego też postawił zostać potężnym wojownikiem, który będzie działał z ukrycia. Podobnie jak w kilku innych seriach główny bohater zginął w wypadku samochodowym, po czym obudził się w zupełnie innym świecie ze wspomnieniami o poprzednim życiu.

Gdy chłopak trafia do nowego świata, postanawia rekrutować członków do swojej organizacji, a następnie zmyśla historię o złym kulcie, którego należy się pozbyć. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że historia… okazuje się prawdziwa. Niestety sam chłopak nie zdaje sobie z tego sprawy.

Nasz tytułowy bohater jeszcze zanim trafił do fantastycznego świata magii i miecza, już w poprzednim życiu opanował różnorodne sztuki walki. Posiadał również praktyczną wiedzę o broni białej, co znacznie przyspieszyło jego rozwój w nowej rzeczywistości.

Kategorie: IsekaiNewsyShōnen

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.