132 odcinek Pokemon zakończył niezwykle istotny wątek fabularny całej serii. Po 25 latach nareszcie doczekaliśmy się mistrzostw świata o tytuł najlepszego trenera pokemonów. Główny bohater Ash Ketchum zmierzył się w walce o tytuł mistrzowski z niepokonanym Leonem. Młody chłopak z Pallet Town pokonał Leona i udowodnił całemu światu, że jego długa wędrówka nie poszła na marne.

Nie było to pierwsze zwycięstwo Asha. Już w drugim sezonie młody chłopiec zdobył tytuł mistrza Orange League. W części anime o nazwie Pokémon Sun & Moon udało mu się uzyskać także tytuł mistrza w lidze Alola.

Mimo wszystko jego droga nie zawsze była usłana różami. Ponieważ, zanim zdobył swoje mistrzowskie tytuły, wielokrotnie zasmakował porażki, gdy uczestniczył w mistrzostwach regionów Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Unova i Kalos.

Ostatnie zwycięstwo Asha jest jednak wyjątkowe, ponieważ stanął w szranki z największym mistrzem świata i wyszedł z tego pojedynku jako zwycięzca.

Seria Pokémon Ultimate Journeys

Najnowszy sezon serii został wyemitowany w listopadzie 2019 roku. Dokładnie dwa dni po premierze gier Pokémon Sword i Pokémon Shield. Na ten moment anime jest nadal emitowane w Japonii pod tą samą nazwą. Pierwsze dwanaście odcinków Pokémon Journeys trafiło do biblioteki amerykańskiego Netflixa dopiero w 2020 roku. Nowe odcinki pojawiały się co kwartał.

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.