[MV] [STATION] Wendy x Moon Jung Jae x Lee Nile „Have Yourself a Merry Little Christmas”

Wendy (Red Velvet) wydała kolaborację z Moon Jung Jae oraz Lee Nile dla SM STATION!

Red Velvet (Hangul: 레드벨벳) – zespół z Korei Południowej utworzony przez SM Entertainment w 2014. Grupa zadebiutowała singlem Happiness wydanym 4 sierpnia 2014. Pierwotnie składała się z czterech członkiń: Irene, Seulgi, Wendy i Joy; Yeri dołączyła do grupy w marcu 2015.

Historia

Przed debiutem

Seulgi jako pierwsza z członkiń została przyjęta do wytwórni w 2007. Następna była Irene, która dołączyła dzięki castingowi w 2009. Wendy została odkryta podczas SM Global Audition 2012 w Kanadzie, a Joy w Seulu (również podczas SM Global Audition 2012).

Na oficjalnym koncie SM Entertainment na YouTube zostało opublikowanych kilka filmów przedstawiających Irene, Seulgi i Wendy jako część grupy stażystek S.M. Rookies. Pojawiły się pogłoski, jakoby miały zadebiutować jako zespół w lipcu 2014, co zostało później potwierdzone przez ich wytwórnię. Po dodaniu Joy, która nie była członkinią S.M. Rookies, powstała czteroosobowa grupa pod nazwą Red Velvet.

2014: Debiut, „Happiness” i „Be Natural”

Oficjalny debiut sceniczny Red Velvet odbył w programie muzycznym Music Bank, 1 sierpnia 2014. Ich debiutancki singiel „Happiness” został wydany 4 sierpnia 2014. Tytułowa piosenka została napisana przez Yoo Young-jin i skomponowana przez Will SimmsChad Hugo (The Neptunes), Chris Holsten i Anne Judith Wik (Dsign Music). Utwór został zakwalifikowany jako urban Europop z mocnym symfonicznym dźwiękiem i afrykańskim plemiennym rytmem. Pierwsza wersja teledysku przekroczyła 2 mln wyświetleń na YouTube w 24h od publikacji, zanim została usunięta (w związku z kontrowersyjnymi fragmentami) i zastąpiona zedytowaną wersją. Obecna wersja przekroczyła 35 mln wyświetleń (jak na sierpień 2016) i był to drugi najczęściej wyświetlany K-popowy teledysk na świecie w sierpniu 2014. „Happiness” uplasowało się na piątym miejscu na Gaon Singles Chart.

Red Velvet zrealizowały drugi singiel „Be Natural” 13 października 2014, który jest remakiem piosenki S.E.S (pierwszej żeńskiej grupy SM Entertainment) o tym samym tytule. Grupa rozpoczęła promocję w M! Countdown, 9 października 2014. W tym samym dniu został wydany teledysk wyreżyserowany przez Shima Jaewona, który również pracował z Kyle Hanagami nad choreografią (do Be Natural). Teledysk przedstawia choreografię użytą we wcześniej wydanym klipie S.M. Rookies z udziałem Irene i Seulgi. W utworze występuje także ówczesny członek S.M. Rookies Taeyong (NCT), który wykonał rapowaną część utworu.

2015: „Ice Cream Cake” i nowa członkini

11 marca 2015 SM Entertainment ogłosił, że pierwszy album grupy będzie nosił nazwę Ice Cream Cake i zostanie wydany 15 marca 2015. Tego samego dnia zostało opublikowane wideo przedstawiające nową członkinię grupy, Yeri, która wcześniej była członkinią S.M. Rookies tak jak Irene, Seulgi i Wendy. Teledysk do Automatic wydany 14 marca jest pierwszym, w którym wystąpiła Yeri.

Grupa zaczęła promocję w programach muzycznych 19 marca, a także w Ice Cream TV, programie emitowanym przez Naver Music i prowadzonym przez Minho z zespołu Shinee. 15 marca ogłoszono, że zespół będzie promował album dwoma piosenkami – Automatic i Ice Cream Cake. Teledysk do Ice Cream Cake został wydany 15 marca. Już w pierwszym tygodniu album zajął wysokie miejsce na notowaniu Gaon’s Weekly Album Sales Chart, a także drugie miejsce na Billboard’s World Albums Chart. Ice Cream Cake uplasowalo się także na trzecim miejscu Billboard’s World Digital Songs Chart, gdy Automatic zajęło miejsce dziewiąte. 27 marca w Music Bank grupa zdobyła swoje pierwsze trofeum.

 

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Dokument dotyczący japońskiego zespołu rockowego „MAN WITH A MISSION”

W przyszłym roku do japońskich kin ma wejść dokument dotyczący japońskiego zespołu rockowego MAN WITH A MISSION, którego utwory można usłyszeć w wielu znanych anime – Golden Kamuy, Log Horizon, Nanatsu no Taizai i innych. Dokument nosi tytuł: ,,MAN WITH A MISSION THE MOVIE -TRACE the HISTORY ”.

RADIO ANIME

x