Program wakai.exe ver. 0.5.3.8 do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!

Start / Newsy / Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2015

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2015

Oceń ten Post!

Łódzki Festiwal Fantastyki „Kapitularz 2015” to impreza w konwencji urban fantasy oraz horroru. Program wydarzenia, jak i większość pobocznych atrakcji będzie skupiać się na tych dwóch gatunkach. Wcześniejsze edycje gościły autorów powieści grozy między innymi  Dariusza Domagalskiego, Michała Gacka, Kazimierza Kyrcza Jr czy Dawida Kaina.

Kapitularz jest organizowany przez Fundację “Fantastyczne Inicjatywy” oraz wolontariuszy wspierających całą imprezę. Kapitularz odbędzie się w dniach 25-27 września. Będzie to wydarzenie skierowane zarówno do fanów fantastyki, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją z nią przygodę.

Pierwszy, po długiej przerwie, „Kapitularz” odbył się w 2012 roku w Łodzi. Ówczesna edycja Festiwalu zgromadziła ponad 600 osób, i zebrała bardzo dobre recenzje zarówno wśród uczestników jak i w prasie branżowej oraz niebranżowej (m.in. na polter.pl, HaloŁódź oraz blogach). Druga edycja, przyciągnęła prawie 900 fanów fantastyki i została oceniona jeszcze lepiej niż poprzednia. W 2013 roku przygotowaliśmy jeszcze bogatszy program, między innymi aż trzy nitki bloku RPG, oraz zaprosiliśmy jeszcze więcej znakomitych gości. W 2014 w festiwalu wzięło udział ponad 1100 uczestników.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom darmowe miejsca noclegowe oraz dostęp do natrysków. Na terenie Festiwalu stale obecna będzie pomoc medyczna i ochrona, oraz zawsze pomocne Igory (gżdacze). „Kapitularz” ma własną walutę konwentową (kapiejki).

Na tegoroczny Festiwal organizatorzy przygotowują 8 boloków programowych (oraz liczne atrakcje towarzyszące), w tym prelekcje, sesje rpg, larpy, warsztaty, spotkania autorskie, panele, pokazy oraz konkursy. Będzie też można pograć w gry planszowe, konsolowe, rozegrać turniej bitewniaków, czy po prostu spotkać się z innymi fantastami.

Nie czekaj – już dziś polub nas na Facebooku. Na naszym profilu znajdziesz najświeższe informacje, konkursy, i wiele innych atrakcji!

Więcej info: Kapitularz 2015

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Anime „Bakumatsu”: promo wideo, obsada, premiera w październiku

Anime „Bakumatsu”: promo wideo, obsada, premiera w październiku5 (100%) 2 vote[s] Na oficjalnej stronie anime …

shares