Lekcja. Temat: Szkoła


Dzisiejszym tematem będą dramy szkolne, jednak nie znane wszystkim romanse jak HanaKimi czy Hana Yori Dango. Tym razem zaproponuję wam coś w trochę innych klimatach. Zasadniczo bardzo lubię szkolne dramy i widziałam ich już dość sporo co utrudnia mi wybór…może po prostu Lekcja. temat: Szkoła, wyjdzie w dwóch albo trzech częściach i po sprawie. Jednak na dzisiejsze posiedzenie, bez zmrużenia okiem wybrałam Dragon Zakura i Asuko March, nad ostatnim tytułem nie byłam pewna, ale koniec końców padło na IS.

 

Dragon Zakura

iphone360_401475.jpg (360×529)

Ryuuzan, to stanowczo problematyczna szkoła, która nie tylko boryka się z finansami, ale również z dużą liczbą niezbyt wykształconych uczniów. Stawia ją w konsekwencji przed zamknięciem, czym zająć się miał prawnik Kenji Sakuragi. Jednak zamiast zamykać placówkę, postanawia ją zmienić i wysłać jako dowód, pięciu uczniów na Uniwersytet Tokijski. Oczywiście pierwszym problem jest skompletowanie grupy, a następnie trzeba stanąć przed większym problem, nauczenie tej niesfornej i niedouczonej gromadki wszystkiego co potrzebne by dostać się na najlepszy uniwersytet w kraju. Czy to w ogóle możliwe?

Nie wiem czy ta seria trafia tutaj, bo mam do niej sentyment, bo bardzo dawno temu to oglądałam i w ogóle, czy może jednak seria miała coś w sobie? Bez wątpienia podobały mi się postacie oraz co najważniejsze dość ciekawe metody nauczania Sakuragi’ego. Nie da się ukryć, że miały coś w sobie i mimo sceptycznego podejścia reszty nauczycieli przynosiły efekty. Bardzo dobrze też wspominam zakończenie, które trochę mnie zaskoczyło, no ale to musicie zobaczyć i ocenić sami 😉 W każdym razie nie ma tu typowego romansu, a historia opiera się na problemach uczniów. Drama na podstawie mangi o tym samym tytule, autorstwa Norifusa Mita.

 

Asuko March!

asuko-march.jpg (995×672)

Yoshino Nao, przez głupi błąd oblewa egzaminy do szkoły średniej i koniec końców kończy w technikum, do którego należą praktycznie sami panowie. Jak Nao, poradzi sobie w takim miejscu? Otoczona facetami do tego między narzędziami i smarem? Czy uda jej się uciec do normalnego liceum czy może jednak wytrwa w tej mało sprzyjającej dla niej sytuacji? Zobaczcie sami.

tumblr_lpwtsnrDxw1qfakbgo1_500.gif (500×177)

Jak dla mnie to była całkiem dobra komedia, z odrobiną romansu, bo trochę ciężko by go nie było w takim zestawieniu. Ale prócz tego jest też wiele naprawdę ciekawych wątków, pokazane różne problemy uczniów (trochę inne niż w liceum). Gdzieś tam po drodze przewinął się problemy, z którymi panowie nie mają styczności oraz jacyś koledzy z klasy w sukienkach, bo czemu by nie. Dla mnie to był tytuł i obsada, do których lubię powracać. Drama, również jest na podstawie mangi.

86803_201104190683260001303202019c.jpg (470×320)

Wybaczcie ale nie posiadam materiału podglądowego w postaci openingu czy zapowiedzi serii.

IS: otoko demo onna demo nai sei

isotoko-demo_-onna_-demo_-nai_-sei_-e01-720p-hdtv_-x264-aac-yyets-0328.jpg (1200×675)

IS – Intersex, a w polsce znane jako obojnactwo czy interseksualność. Dla osób, które nie wiedzą, zjawisko to ma miejsce gdy w ciele jednego osobnika występują jednocześnie męskie i żeńskie gruczoły rozrodcze. Tak, tym razem problemem nie błęda błahe miłostki, a właśnie problemy młodej lub może bardziej młodego Haru, który jest właśnie interseksualny, a jego problemy zaczynają się wraz z pójściem do liceum. Zasadniczo nasz główny bohater widnieje w drzewie rodzinnym jako kobieta, bo jakąś płeć trzeba było dziecku wybrać, tak też rozwija się ciało Haru. Niestety jego podświadomość ma o tym inne zdanie i czuje się mężczyzną. I jako chłopak kończył przedszkole, podstawówkę i gimnazjum. Niestety w liceum to już tak ładnie nie przeszło i do wymarzonej szkoły przyszło naszemu głównemu bohaterowi postawić stopę jako kobieta, bo tak zapisane zostało w akcie urodzenia. No i mamy wiek gdzie hormony zaczynają szaleć, Haru nawet nie wie jak zapiąć spódniczkę, pod którą nosi bokserki a co dopiero jak egzystować w licealnym żeńskim społeczeństwie, które niekoniecznie chciałoby go zaakceptować, gdyby poznało prawdę.

Owszem jest wiele innych ciekawych dram szkolnych do polecenia, ale nie da się ukryć, że ta porusza dość niecodzienny i często mało akceptowalny temat. Oczywiście nawet w takim tytule nie zabraknie humoru i odrobiny romansu, więc nie ma co się nastawiać na same trudne albo wyciskające łzy z oczu tematy. Jest to również tytuł na podstawie mangi o tym samym tytule.

https://www.youtube.com/watch?v=aecqPHjBA8E

Ps. Za korektę, dziękuję Yae <3