Lekcja. Temat: Szkoła, część II.


Czyli nie inaczej, czas na kontynuację serii o dramach w szkolnych klimatach. Ostatnio zaproponowałam wam Dragon Zakura z nietypowym systemem nauczania, Asuko March i problemy dziewczyny w technikum oraz IS z poruszonym problemem interseksualności. W dzisiejszym wydaniu zaproponuję Risou no Musuko i Gakko no Kaidan. Tak więc zajmijcie miejsca i przejdźmy do tematu.

 

Risou no Musuko

20383690 352 k431585

 

Umi Suzuki to samotna matka chłopca imieniem Daichi, która nie ma za grosz instynktu macierzyńskiego. Nie można jednak powiedzieć, że nie dba o syna, o nie moi drodzy, wylewa z siebie siódme poty, aby Daichiemu niczego nie brakowało. A czemu? Bo tak powinna zachować się właśnie matka? O nie, robi to po to by w przyszłości syn kupił jej dom! Dom z ogródkiem! A żeby to było możliwe trzeba dać synowi jak najlepsze zaplecze do dorastania i nauki, tak aby mógł zdobyć w przyszłości dobrą pracę. W tym wszystkim Daichi naprawdę bardzo kocha swoją mamę i niezwykle docenia jej poświęcenie tak więc stara się jak może, żeby jej nie zawieść. Chodzi do dobrej szkoły, uczy się pilnie, a mama jest zawsze u niego na pierwszym miejscu. Sielanka sielanką ale nie może trwać wiecznie. W wyniku pewnego nieporozumienia Umi traci pracę i znajduje nową w stołówce pewnej niezbyt bezpiecznej  męskiej szkoły. Zmartwiony tą sytuacją Daichi postanawia zmienić szkołę, tak żeby mieć pewność, że jego ukochanej mamie nic się nie stanie. Tak więc, czy matka nie zejdzie na zawał gdy jej ukochany i dobrze wychowany syn trafi w tą bandę chuliganów? I jak sobie poradzi sam Daichi?

Jak dla mnie świetna komedia szkolna z lekkim zoo i elementami sił nadprzyrodzonych w tle. Nawet jeśli spora część odcinków schematyczna, to z przyjemnością ją oglądałam. Seria do tego posiada też całkiem dobre zaplecze aktorów. Jeśli ktoś z was miał do czynienia z adaptacją Fullmetal Alchemist od Netflixa, powinien bez problemu rozpoznać głównego bohatera. Co mi więcej pisać, jak ktoś lubi bishów, mordobicie albo po prostu komedie to zapraszam!

 

 

Gakko no Kaidan

 

Gakko_no_Kaidan_(Japanese_Drama)-tp.jpg (560×458)

Tsubame Haruna to uczennica prestiżowego liceum chociaż sama pochodzi z biedniejszych sfer. Oj brzmi znajomo? Hana Yori Dango? I coś w tym jest, ale tym razem to nie jedna uczennica w takiej sytuacji a wielu uczniów z okolicy. F4? No cóż, tym razem mamy Platynową paczkę z mieszaną płcią, ale tak nietykalne bogate dzieciaki, które robią co im się żywnie podoba. Nie zaskoczę was pewnie, że Tsubame, (która w zasadzie jest dość wyblakła, bez charakteru, no i robi to, co jej się karze) zacznie zmieniać szkołę, jednak nie sama a z tajemniczym chłopakiem odziany w czerń i jeżdżącym na wózku inwalidzkim (oraz nadającym jak katarynka). Tak, zmieniać szkołę, tam gdzie plebs jest potępiany, szkołę, gdzie rządzą ci, którzy mają najbardziej wpływowych rodziców, szkołę, gdzie grono pedagogiczne zepsute jest do szpiku kości. Ale pamiętajcie, nie ma schodów po których nie da się wspiąć!

 

gakkou zps0uvctiwj

 

Tak jak zauważyliście miałam pisać a wróciłam do oglądania serii od tak by sobie przypomnieć to i owo…niby tytuł z oklepanymi wątkami, których naprawdę nie brak w szkolnych mangach ale jednak ma w sobie to coś. Jak przecudną katarynkę, w którą wcielił się Kamiki Ryunosuke. Oczywiście znajdziecie w serii wiele innych ciekawych postaci ale jak dla mnie tylko jedna wybiła się spoza tłumu, no ale to moje zdanie. Jeśli przypadły wam serie pokroju HYD do gustu to myślę, że i z tą się zaprzyjaźnicie.

B_4o6oLUcAAwEWH.jpg (480×360)

 

Temat dziś krótszy ale obie serie są na tyle warte uwagi, że po prostu nie chcę dowalać niczego ekstra tylko po to by upchać jakoś całość. A jeśli chcielibyście spróbować swoich sił w japońskich dramach (wybaczcie, z Korei, jak i innych krajów, nie oglądam) to dajcie znać 😉

 

Ps. s0undy, dziękuję za korektę <3