Program wakai.exe ver. 0.5.3.0 do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!Start / Muzyka / Krytycy muzyczni wybrali 10 najlepszych k-popowych albumów 2016 roku!
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Krytycy muzyczni wybrali 10 najlepszych k-popowych albumów 2016 roku!

Krytycy muzyczni wybrali 10 najlepszych k-popowych albumów 2016 roku!
Oceń ten Post!

Mówi się, fani K-popu nie potrafią rozkoszować się pełnymi albumami, a scena muzyczna w Korei jest głównie nastawiona na single i ich przyciągające uwagę teledyski.

Poniżej znajdziecie 10 przykładów, które dowodzą, że taki format muzyczny jak „album studyjny” nadal istnieje w k-popie. Zespoły z roku na rok są o wiele bardziej wszechstronne, dzięki czemu dostarczają słuchaczom jeszcze bardziej luksusowy produkt!

BILLBOARD wybrał TOP10 albumów z 2016, które sprawią, że ten rok stanie się muzycznie niezapomniany:

Playery niżej 🙂

10. GOT7, Flight Log: Fly

Boy band GOT7 idealnie trafił w czuły punkt słuchaczy z utworem R&B-pop – Fly! Od tytułowego „Fly” po „Begging on My Knees,” album jest płynnym i przyjemnym dla słuchacza „przelotem” bez żadnych turbulencji.


​9. Mamamoo, Melting

Mamamoo są znane ze swoich przenoszących słuchacza w czasie singli retro. Jednak ich album Melting pokazał jak wiele te panie mają jeszcze do zaoferowania!
Dały sobie radę z prowokacyjnym i hip-hopowym „bitem” – „Taller Than You” , romantycznym i soulowym „Friday Night” oraz spróbowały swoich sił w wersjach akustycznych – „Words Don’t Come Easy„, „My Hometown„. Tym samym udowodniły, że są fantastycznymi wokalistkami, które radzą sobie z każdym gatunkiem muzyki!

​8. Seventeen, Going Seventeen

Ta szybko zdobywająca popularność grupa nie przestaje zaskakiwać obiecującymi i z łatwością skaczącymi po gatunkach kompozycjami muzycznymi!
Biorą się dosłownie za wszystko: od chwytliwych popowych utworów „Boom Boom” po wytworne EDM – „Highlight„. Zespół pokazał też bardziej dojrzały wizerunek w uwodzicielskim utworze – „Lean On.” Dodatkowo imponujący jest fakt, że każdy z członków Seventeen włożył swój wkład w produkcję tych utworów, a sam Woozi napisał w całości dwa z nich!


​7. Tiffany, I Just Wanna Dance

Tiffany zdołała pozytywnie zaskoczyć fanów k-popu swoim debiutem solo – relaksującym kawałkiem z gatunku synth-pop – „I Just Wanna Dance.”
Album, w którym znalazła się debiutancka piosenka krył jeszcze więcej niespodzianek! Zastrzyk prawdziwego trapu zafundował nam utwór – „Talk,” a przy „Fool” zrobiło się bardziej sentymentalnie. Miłym zaskoczeniem okazał się też utwór napisany przez koleżankę Tiffany z zespołu – Sooyoung – „What Do I Do„.

6. BIGBANG, Made

Mimo iż został wydany ze sporym opóźnieniem, album jest niezaprzeczalnym arcydziełem.
Wartość Made podwaja fakt, że jest on pożegnaniem z fanami (bo przecież członkowie zespołu będą po kolei wstępować do służby wojskowej, co poskutkuje kilkuletnią przerwą).
Jak przystało na światowy fenomen, zespół ma w swojej kolekcji wiele bardzo różnorodnych utworów: począwszy od figlarnego, elektronicznego hip hopu („Fxxk It” lub „Bae Bae„) po bardzo emocjonalne hymny („Let’s Not Fall in Love” czy „Loser„), a także i wiele innych. To właśnie ta rozmaitość w ich muzyce sprawia, że są aktualnie najbardziej kochanym k-popowym artystą na świecie! BIGBANG stanowią idealny przykład tego jak różnorodny może być k-pop i dlatego trudno go nazwać „gatunkiem muzycznym”.

5. Dean, 130 Mood: TRBL

Dean wyrobił sobie markę na scenie muzycznej wydając naprawdę doskonały album! Potrafi umiejętnie wyprodukować zwracające uwagę i delikatne utwory nadające się do sypialni. W dodatku ma bogate zaplecze kolaboracji z innymi ciekawymi artystami: od Jeffa Bernata po Zico. Jego przyjemne ale bardzo krótkie kawałki dodają szczypty tajemniczości co sprawia, że za każdym razem stajemy się jeszcze bardziej ciekawi czym Dean zaskoczy następnym razem.

4. Akdong Musician, Spring

Duet składający się z brata i siostry – Akdong Musician zgodnie z obietnicą, pozwala nam odkryć swoje niepowtarzalne osobowości, jeszcze głębiej nurkując w ekscentrycznej muzycznej stylistyce. Spring wciąż zachowało folkowo-popowe oblicze, które sprawiło, że tak wiele osób się w tym duecie zakochało. Jednak większość piosenek chlubi się bardziej musicalowym charakterem, co pokazuje jak szybko dwójka młodych artystów dojrzewa na scenie.


3. EXID, Street

Jedna z najsilniejszych produkcji wśród girl bandów w 2016 roku i wreszcie EXID pokazały na co je stać!
L.I.E” jest agresywnym popowym „hiciorem” ale to nie ono, a raczej zgrabne „Cream,” „Don’t Want a Drive” czy „No Way” rywalizują o miano prawdziwej „perełki” w albumie. Po raz kolejny pojawia się problem z wybieraniem odpowiedniego utworu promocyjnego… Pomijając to potknięcie cały album jest znakomitą ucztą dla słuchacza.


2. DAY6, Daydream

DAY6 byli bardzo niedocenianą pop-rockową grupą związaną z wytwórnią JYP Entertainment. Ich album dał jednak wszystkim ostro do zrozumienia, że nie wolno ich ignorować! Utwory takie jak „Letting Go” oraz „Sing Me,” rzucają światło na ich umiejętność ożywiania muzycznej kompozycji z każdym kolejnym wersem. W międzyczasie, chłopcy podszeptują małą aluzję – spójrzcie jak wszechstronni potrafimy być produkując takie kawałki jak: „pyskato-funkowy” „Blood” czy pompatyczyny „Hunt.”


1. BTS, Wings

 

Nawet gdyby BTS wcale nie podbili tych wszystkich k-popowych listy przebojów… Album Wings i tak byłby wyczynem samym w sobie!

Członkowie zespołu współpracowali nad produkcją prawie każdego z utworów w albumie. Teksty ich piosenek to tocząca się dyskusja o ciemnych stronach dorosłości oraz problemach natury psychicznej.

Poza tym, każdy z członków zespołu dostał swoje solo (własny utwór), dzięki którym niektórzy mogli się poszczycić niedocenianym wokalem ale też pokazać w nowej odsłonie i w swoim ulubionym stylu. Wings jest po prostu modelowym albumem, który każdy zespół powinien wydać, równocześnie promując każdego członka zespołu. Jeśli ktoś jeszcze nie zrozumiał globalnego fenomenu zespołu BTS to jak najszybciej powinien posłuchać Wings!

źródło: billboard.com

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Wywiad Kpop LivePolska z zespołem Real Girls Project!

Wywiad Kpop LivePolska z zespołem Real Girls Project!Oceń ten Post! Blog Kpop LivePolska przeprowadził wywiad …

shares