Knights of the Zodiac: Saint Seiya – powstaje nowe anime, ujawniono podstawowy zespół produkcyjny.


Podczas wspomnianej wcześniej imprezy Netflix Anime Slate 2017 ujawniono powstanie remake anime Saint Seiya (Rycerze Zodiaku).

Produkowane przez Netflix CG anime nosić będzie tytuł Knights of the Zodiac: Saint Seiya. Pierwszy, 12-odcinkowy (odcinki po 30′) sezon opowie wątek od Wojen Galaxian do Srebrnych Świętych z oryginalnej mangi Masamiego Kurumady.

Zgodnie z opisem sieci:

Knights of the Zodiac: Saint Seiya opowiadać będzie o współczesnych przygodach młodych wojownikó zwanych Rycerzami, którzy przysięgli bronić zreinkarnowaną (odrodzoną) gracką boginię Atenę. Każdy z nich nosi zbroję, pełną mocy uzyskanej od konstelacji zodiakalnej którą wybrał i stał się Rycerzem Zodiaku. Wspierają Atenę w walce z potężnymi Olimpijskimi bogami, pragnącymi zniszczyć ludzkość..

W zespole produkcyjnym znaleźli się:

reżyseria – Yoshiharu Ashino
scenariusz, redakcja opowieści – Eugene Son
projekty postaci – Terumi Nishii
projety zbroi – Takashi Okazaki
animacja – Toei Animation

Manga Kurumady publikowana była w latach 1986-1990 i doczekała się zarówno adaptacji na różnorakie anime (w tym sequel Saint Seiya Omega z 2012 r, Saint Seiya Legend of Sanctuaryz 2014 czy z 2015 Saint Seiya -Ōgon Tamashii-) jak i spinoffowe mangi (również adaptowane na anime).