Kishuku Gakkou no Juliet czyli animowane Romeo i Julia?


Przed nami nowa zapowiedź komedii romantycznej „Kishuku Gakkou no Juliet” inspirowanej dziełem Szekspira „Romeo i Julia”. Anime pojawi się 5 października.

Akcja „Kishuku Gakkou no Juliet” ma miejsce w szkole z internatem – Akademii Grigio. Uczniowie pochodzą z dwóch rywalizujących ze sobą krajów i mieszkają w różnych akademikach. Po jednej ze stron mamy chłopaka o imieniu Romio Inuzuka, zaś po drugiej Juliet Persia. Mimo, że oboje są liderami rywalizujących ze sobą akademików, to potajemnie się kochają. Swój związek muszą jednak utrzymywać w tajemnicy, ponieważ wyjście prawdy na jaw może spowodować tragedię.

Co sądzicie o przełożeniu tragicznej historii dwojga młodych ludzi ze słynnego dramatu na płaszczyznę japońskiego anime? Czy z tej hybrydy różnych światów i epok może wyjść coś interesującego? Czekamy czy znamienne „Romeo czemuż ty jesteś romeo?” równie dobrze zabrzmi po japońsku 🙂 Jak na razie manga „Kishuku Gakkou no Juliet” ma się całkiem dobrze i publikowana jest od lipca 2015 roku po dzień dzisiejszy.