anime drama manga nowości anime nowości drama nowości manga
          Słuchaj nas w: Winamp, Media Player, RealPlayer, Playlista
Home / Film Anime / Kimi no Na wa zawalczy o nominację do Oscara

Kimi no Na wa zawalczy o nominację do Oscara

Najnowsze pełnometrażowe anime Makoto Shinkaia, Kimi no Na wa (Your Name), zostało oficjalnie zgłoszone do kwalifikacji oskarowej w kategorii „najlepszy film animowany”.

Na etapie kwalifikacji zostanie wyłonionych pięć filmów animowanych, które zostaną oficjalnie nominowane do Oskara we wspomnianej kategorii. Nominowanych poznamy w okresie od 2 do 8 grudnia tego roku. W tym samym okresie, zachodni dystrybutor filmu, Funimation, zamierza wprowadzić film do wybranych amerykańskich kin.

Anime opowiada historię dwójki japońskich nastolatków. Mitsuha jest licealistką mieszkającą na prowincji, marzącą o wyjeździe do dużego miasta. Natomiast jej rówieśnik, Taki, chętnie uciekłby od zgiełku Tokio. Pomimo tego że nigdy się nie poznali, w niewyjaśnionych okolicznościach zamieniają się ciałami. Zmiany następują losowo, przez co bohaterowie muszą nauczyć się funkcjonować w rzeczywistości zupełnie innej od tej, którą znają. Pomimo początkowej dezorientacji postanawiają wykorzystać ten fenomen, by wkrótce się spotkać.

Najnowszy film animowany Makoto Shinkaia w miesiąc od swojej premiery zarobił 10 miliardów jenów (ok. 100 milionów dolarów) i to tylko w samej Japonii. Jest to wynik, którym do tej pory mogły pochwalić się jedynie produkcje studia Ghibli. Trzymamy kciuki za równie wielki sukces na zachodzie!

Źródło: Japan Today
Grafika: Kimi no Na wa / Makoto Shinkai / CoMix Wave Films

Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"

About Kamiru

Bóg też zaczynał od zera.

Check Also

Pikachu mówi po angielsku w nowym filmie o Pokemonach!!!

Premiera anglojęzycznej wersji filmu „Pokemon the Movie: I Choose You” zaowocowała nowym nagraniem z kategorii …

Ramówka na Dziś!

Ramówka na dziś!