K-drama: Nowości stycznia 2017

Nadchodzi nowy miesiąc, a wraz z nim nowość w koreańskich dramach.  W styczniu proponowane są nam seriale zarówno komediowe, jak i historyczne. Od romansu po krwawy kryminał czy rozwiązywanie zagadek z przeszłości. Przekonajcie się sami, która z nich Was zainteresuje.

Chief Kim

Kim Gwan-Chul (Namgoong Min) otrzymuje posadę w ogromnej firmie jako kierownik działu zajmującego się księgowością. W nowej pracy bohater stara się działać wedle swoich przekonań i wartości. Co więcej, jest on bardzo charyzmatyczną osobą z ogromnym poczuciem humoru, która nie przejmuje się tym, co myślą o nim inni. W biurze spotyka Yoon Ha-Kyung (Nam Sang-Mi) pozornie oschłą i samolubną współpracownicę, lecz z czasem poznaje, że jest ona bardzo ciepłą i troskliwą osobą.

Obsada: Nam Sang Mi i Namgoong Min

Tagi: Komedia, praca, romans

Stacja: KBS
Emisja: 25 stycznia 2017

Defendant

Park Jung-Woo (Ji Sung) prokurator z głównego departamentu w Seulu budzi się w celi więziennej nie pamiętając nic z ostatnich wydarzeń. Dowiaduje się, że uznano go winnym zbrodni i wkrótce zostanie wykonany wyrok śmierci.

Obsada: Ji Sung i Yuri (Girls’ Generation)

Tagi: Akcja, kryminał

Stacja: SBS
Emisja: Styczeń 2017

Tomorrow With You

Historia miłosna pewnego małżeństwa z nutką fantasy. Główny bohater posiada moc, która pozwala mu podróżować w czasie.

Obsada: Shin Min-A i Lee Je-Hoon

Tagi: Fantasy, romans

Stacja: tvN
Emisja: styczeń 2017 3 lutego 2017

Introverted Boss

Eun Hwan-Ki (Yeon Woo-Jin) prowadzi ogromną firmę, lecz jako osoba to zupełne przeciwieństwo typowego lidera grupy. Jest on niezwykle nieśmiały, a dla swoich pracowników to kompletna zagadka. Pewnego dnia prezes Eun przyjmuje nową pracownicę – Chae Ro-Woon (Park Hye-Soo), która tryska energią i zapałem do pracy, co wyróżnia ją na tle innych. Jednakże jej celem nie jest awans, a rozwiązanie tajemnicy kim jest prezes Eun.

Obsada: Yeon Woo-Jin i Park Hye-Soo

Tagi: Komedia, romans

Stacja: tvN
Emisja: 16 stycznia 2017

Saimdang, Light’s Diary

Jedna z najbardziej wyczekiwanych dram nowego roku – Saimdang, Light’s Dary – opowiada losy Seo Ji-Yoon (Lee Young-Ae), znawczyni historii sztuki, która odnajduje dziennik należący do Shin Saimdang (Lee Young-Ae). Znanej koreańskiej malarki, kaligrafistki i poetki oraz matki uczonego zwanego „Konfucjuszem Korei” – Yi. Czytając dziennik, wykładowczyni Seo poznaje informacje, które zbliżają ją do rozwiązania zagadki tajemniczego portretu.

Obsada: Lee Young-Ae i Song Seung-Heon

Tagi: Dramat, historyczne

Stacja: SBS
Emisja: Styczeń 2017

Rebel: Thief Who Stole the People

Drama opowiada historię Hong Gil-Dong (Yoon Kyun Sang) nieślubnego syna arystokraty, który stał się pierwszym rewolucjonistą sprzeciwiając się panującej władzy w Joseon (koreańskie państwo rządzone przez dynastię Yi) i tyranii króla Yeonsangun.

Obsada: Yoon Kyun Sang, Chae Soo Bin i Kim Ji Suk

Tagi: Akcja, historyczne, polityczne

Stacja: MBC
Emisja: 30 stycznia 2017

Missing Nine

Prywatny samolot słynnej stacji telewizyjnej ulega tajemniczej awarii i rozbija się. Dziewięcioosobowa załoga trafia na bezludną wyspę, gdzie są zdani tylko na siebie.
Po czterech miesiącach powraca jedyna z zaginionej dziewiątki – Ra Bong-Hee (Baek Jin-Hee). Tylko ona wie, co naprawdę zdarzyło się na wyspie.

Obsada: Jung Kyoung-Ho, Baek Jin-Hee, Oh Jung-Se i Chanyeol(EXO)

Tagi: Akcja, dramat

Stacja: MBC
Emisja: 12 stycznia 2017

Voice

Detektyw Moo Jin-Hyuk (Jang Hyuk) obwinia się o śmierć żony, która zmarła z rąk seryjnego mordercy. Postanawia w tajemnicy odnaleźć tego, który odebrał mu rodzinę. W tym samym czasie młoda policjantka Kang Kwon-Joo (Lee Ha-Na) rozpoczyna pracę jako operatorka numerów alarmowych 112. Niestety podczas próby wysłuchania jednego ze zgłoszeń staje się pośrednim świadkiem morderstwa, którego ofiarą jest jej ojciec. By odnaleźć zabójcę Kang Kwon-Joo wyjeżdża do Stanów, gdzie studiuje profesjonalne rozpoznawanie głosów i dźwięków. Po powrocie do Korei wraz z detektywem Moo próbują dopaść osobę, która jest odpowiedzialna za śmierć ich najbliższych.

Obsada: Jang Hyuk i Lee Ha-Na

Tagi: Akcja, kryminał, thriller

Stacja: OCN
Emisja: 7 stycznia 2017

Koniecznie napiszcie, która drama według Was jest godna uwagi~!

 

Źródła: asianwiki.com , aminoapps , wiki.d-addicts , forums.soompi , youtube , wikipedia

Pisała Fumitooru dla Wakai.pl

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Lekcja. Temat: Szkoła, część II.

Czyli nie inaczej, czas na kontynuację serii o dramach w szkolnych klimatach. Ostatnio zaproponowałam wam …

RADIO ANIME

x