anime drama manga nowości anime nowości drama nowości manga
          Słuchaj nas w: Winamp, Media Player, RealPlayer, Playlista

Program Radio Wakai.EXE

Home / Japonia / Jesteście młodzi i chcielibyście wyjechać do Japonii?

Jesteście młodzi i chcielibyście wyjechać do Japonii?

Chcielibyście wyjechać do Japonii, pomieszkać tam przez rok, znaleźć pracę i pozwiedzać kraj? Niedługo będzie to możliwe, a nawet na wyciągnięcie ręki za sprawą nowej umowy międzypaństwowej PL-JP.

Podczas wizyty Prezydenta RP w Japonii, 27 lutego 2015 roku, podpisano umowę między Japonią a Polską o włączeniu Polaków do programu wizowego working holiday, udostępnionego dotychczas głównie dla obywateli krajów anglojęzycznych. Umowa wejdzie w życie za około miesiąc. Oznacza to, że już wkrótce Japonia może rozpocząć wydawanie Polakom wiz, które umożliwią roczny pobyt w Japonii, połączony z pracą i zwiedzaniem (poznawaniem kraju). Możliwość podejmowania pracy przez Polaków w Japonii była trudno dostępna.

Aby móc ubiegać się o wizę i wyjechać do Japonii na nowych warunkach, trzeba będzie spełnić następujące warunki: mieć przynajmniej 18 lat, ale nie więcej niż 30 lat, nie mieć dzieci ani osób bezpośrednio na swoim utrzymaniu, posiadać bilet powrotny do kraju zamieszkania lub fundusze na jego zakup, a także mieć odpowiednią kwotę pieniędzy wystarczającą do utrzymania się na miejscu przez rok (lub podjąć pracę w celu utrzymania).

Należy również być niekaranym przez Państwo, zdrowym i mieć wykupione ubezpieczenie zdrowotne. Pobyt w Japonii powinien mieć charakter głównie turystyczny, a po upływie roku, należy wrócić do kraju pochodzenia. Innymi słowy, wiza typu working holiday nie stanie się raczej skuteczną przepustką do wyjazdu na stałe, ale zapewne pomoże wielu Polakom poznać prawdziwą Japonię, a wielu Japończykom – Polskę.

Umowa ma bowiem charakter dwustronny.

About Wakai NEWS

Kocham wakai.pl :)

Check Also

Kolekcja trailerów (19 a 25 marca 2018)

Zbiór wszelkich promocyjnych wideo (PV, TCM, itd), które ukazały się pomiędzy 19 a 25 marca …

Ramówka na Dziś!

Ramówka na dziś!