Program wakai.exe ver. 0.5.3.8 do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!

Start / Ciekawostki / Japońskie skarby. Z wizytą w mieście Kyoto

Japońskie skarby. Z wizytą w mieście Kyoto

Japońskie skarby. Z wizytą w mieście Kyoto
5 (100%) 2 vote[s]

Kyoto zajmuje bardzo ważne miejsce na mapie Japonii. Uchodzi za kulturalną stolicę tego kraju, znane jest jednocześnie ze wspaniałej architektury. Wycieczki, które coraz chętniej zaglądają na teren tego kraju, mogą w czasie spaceru po mieście spotkać się z wyjątkowymi atrakcjami turystycznymi. W mieście, którego historia sięga VIII wieku, czeka na gości wiele niespodzianek. Tu Japonia może się pochwalić perełkami dawnej architektury, w gronie których nie brak zabytków wpisanych na listę UNESCO.

Na które z nich koniecznie trzeba zwrócić uwagę w czasie spaceru po japońskiej stolicy kultury?

Miasto, które od VIII do połowy XIX wieku pełniło rolę stolicy cesarstwa, pięknych budowli nie brakuje. Tutejsze założenie urbanistyczne już dawno zostało dostrzeżone i docenione przez światowych ekspertów, co zaowocowało wpisem na listę UNESCO. Ponieważ miasto zostało potraktowane przez USA dość ulgowo w czasie II wojny światowej, przetrwało tu wiele budowli.

W ich gronie znajduje się około 2000 świątyń, w gronie których znalazła się bezcenna świątynia buddyjska z VIII wieku. Największą atrakcją dla turystów jest jednak wizyta w świątyni buddyjskiej, znanej jako Złoty Pawilon. Może się ona pochwalić i ciekawą przeszłością, i piękną architekturą. Dodatkowym walorem jest tu otoczenie, dzięki któremu ta świątynia skutecznie przyciąga uwagę turystów odwiedzających Kyoto.

Na terenie miasta zachował się też zamek z XVII wieku. To właśnie w tym zamku cesarz wydał dekrety, które zmieniły dotychczasowy ustrój i pozbawiły szogunów władzy. Ten kompleks budynków ma wyjątkowy urok, a turyści bardzo chętnie zaglądają na jego teren. Ciekawie prezentują się też gmachy uniwersytetów, których w kulturalnej stolicy Japonii jest aż czterdzieści.

Poza powyższymi warte wspomnienia są także:

Fushimi Inari Torii

Skalny ogród w Ryōan-ji

Gion – dzielnica gejsz

Kiyomizu-dera – wspaniała drewniana świątynia na zboczu góry

Pagoda Yasakano-tō

źródło: blog.originto.com
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Pierwszy sezon anime Dragon Ball Super i Dragon Ball Z za darmo z Microsoft Store

Pierwszy sezon anime Dragon Ball Super i Dragon Ball Z za darmo z Microsoft Store5 …

shares