Japonia w potrzebie! Wspieramy Kumamoto

Wyobraź sobie, że jednego dnia całe twoje życie legło w gruzach, tak dosłownie, jak i przenośnie. Rozglądasz się dookoła i widzisz tylko zgliszcza, zawalone budynki i samochody wywrócone po ulicach niczym zabawki. Stoisz sam, otoczony przez chaos, bez dachu nad głową, oddzielony od najbliższych. Dookoła słychać tylko krzyk ludzi i hałas walących się domów.

Tak właśnie wyglądała rzeczywistość w dniach 14-16 kwietnia 2016r. dla wielu Japończyków, kiedy prefekturę Kumamoto nawiedziła seria trzęsień ziemi. Około 3 000 rannych i ponad 70 000 ewakuowanych, którzy musieli opuścić swoje rodzinne strony. Wielu nie miało tyle szczęścia…

Studenci japonistyki UJ postanowili pokazać solidarność z Japonią nie tylko poprzez naukę języka. W dniach 28-29.05 na konwencie Magnificon w Krakowie odbędzie się organizowana przez nich zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsień ziemi. Wszystkich uczestników zapraszamy do wsparcia akcji. Dla darczyńców czekają specjalnie przygotowane przez studentów gifty. Będziecie mogli otrzymać kaligrafię ze swoimi imionami w japońskim zapisie kaną, a nawet w znakach kanji, specjalnie robione origami przedstawiające misia z Kumamoto, a także wiele innych. Do akcji przyłączyło się również Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, oferując dla kilku szczęśliwców dodatkowe upominki.

Widzimy się na Magnificonie. Pamiętajcie – pomaganie jest fajne, a karma zawsze wraca!

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Lekcja. Temat: Szkoła, część II.

Czyli nie inaczej, czas na kontynuację serii o dramach w szkolnych klimatach. Ostatnio zaproponowałam wam …

RADIO ANIME

x