Program wakai.exe ver. 0.5.3.8 do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!

Start / Japonia / Japonia w potrzebie! Wspieramy Kumamoto

Japonia w potrzebie! Wspieramy Kumamoto

Oceń ten Post!

Wyobraź sobie, że jednego dnia całe twoje życie legło w gruzach, tak dosłownie, jak i przenośnie. Rozglądasz się dookoła i widzisz tylko zgliszcza, zawalone budynki i samochody wywrócone po ulicach niczym zabawki. Stoisz sam, otoczony przez chaos, bez dachu nad głową, oddzielony od najbliższych. Dookoła słychać tylko krzyk ludzi i hałas walących się domów.

Tak właśnie wyglądała rzeczywistość w dniach 14-16 kwietnia 2016r. dla wielu Japończyków, kiedy prefekturę Kumamoto nawiedziła seria trzęsień ziemi. Około 3 000 rannych i ponad 70 000 ewakuowanych, którzy musieli opuścić swoje rodzinne strony. Wielu nie miało tyle szczęścia…

Studenci japonistyki UJ postanowili pokazać solidarność z Japonią nie tylko poprzez naukę języka. W dniach 28-29.05 na konwencie Magnificon w Krakowie odbędzie się organizowana przez nich zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsień ziemi. Wszystkich uczestników zapraszamy do wsparcia akcji. Dla darczyńców czekają specjalnie przygotowane przez studentów gifty. Będziecie mogli otrzymać kaligrafię ze swoimi imionami w japońskim zapisie kaną, a nawet w znakach kanji, specjalnie robione origami przedstawiające misia z Kumamoto, a także wiele innych. Do akcji przyłączyło się również Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, oferując dla kilku szczęśliwców dodatkowe upominki.

Widzimy się na Magnificonie. Pamiętajcie – pomaganie jest fajne, a karma zawsze wraca!

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Drugi sezon „Fukigen na Mononokean” – update informacyjny

Drugi sezon „Fukigen na Mononokean” – update informacyjny5 (100%) 2 vote[s] Ekipa stojąca za produkcją …

shares