Ilość odcinków trzeciego sezonu FairyTail ujawniona?


~ Drugi sezon Fairy Tail kończy się przekazaniem niesamowicie smutnej informacji przez Makarova: gildia nie istnieje ani chwili dłużej, zostaje rozwiązana.
Tak oto jej członkowie musieli znaleźć sobie inne miejsce, które mogłoby dać im chociaż namiastkę domu jakim była gildia założona przez Mavis. Mimo że mogłoby się wydawać, że to już koniec, to FT wcale nie umarło, ono wciąż żyje w sercach tych dzieciaków.
W trzecim sezonie główni bohaterowie będą musieli się zmierzyć z problemami i przeciwnikami na zupełnie innym, nieznanym im poziomie. Prawdziwa walka, również ta w sercach magów, dopiero się rozpoczyna. Przyjaciele sprzymierzą się z wrogami, a nieznana prawda i sekrety rodzinne ujrzą światło dziennie.
Podobno nie ma nic niemożliwego dla Fairy Tail, ale członkowie gildii sami się przekonają, że igrają ze śmiercią.
~
~
Sezon rozpoczął się w tym sezonie (masło maślane! xD), ale jak się okazuje, nasi twórcy ujawnili długość sezonu! (Jak ja lubię to słowo o tylu znaczeniach ^^ sezon sezon sezon!)
~
Gdzie? Jak? Jak to możliwe? Otóż na oficjalnej stronie tegoż anime została dodana… seria płyt pt. „Fairt Tail Ultimate Collection„, która zawiera 328 odcinki! A dokładniej 277 na płytach 1-11 i 51 na płytach 12-13.
~
Mogłoby niektórych zasmucić, że będzie mieć tak mało.. gdyby nie to, ze 12-13 są oznaczone „予定”, co można tłumaczyć jako „plan”. Więc istnieje szansa, że będzie więcej odcinków! Możliwe, że zastanawiają się nad dodaniem arcu „100 Years Quest”.