Divine Gate – lepsze niż można było przypuszczać?

Divine Gate będące adaptacją gry video, jeszcze przed rozpoczęciem zimowego sezonu nie dawało wielkich nadziei na sukces. Niezbyt wysoko plasowało się w rankingach zarówno japońskich, jak i angielskich. Przełom nastąpił tuż po wydaniu pierwszego odcinka. Anime szybko okazało się najczęstszym tytułem wpisywanym w japońskie wyszukiwarki i bezsprzecznie znalazło duże grono odbiorców. Czym zachwyciło fanów? Zobaczcie sami.

Krótki opis historii:

Kiedy Boska Brama zostaje otwarta Niebo, Piekło i świat ludzi zostają połączone, co sprowadza na świat kompletny chaos. By przywrócić pokój powstaje Światowy Rząd. Kiedy wszystko wraca do normy Boska Brama staje się jedynie miejską legendą. Nikt nie wie jak, kiedy i dlaczego powstała. Nikt nie może jej dotknąć, przekroczyć, a nawet zobaczyć. 

W takim właśnie świecie żyje grupa wybrańców, którzy zostali zebrani przez Światowy Rząd, aby dotrzeć do Boskiej Bramy. Każdy kierowany własnymi pobudkami, pragnie osiągnąć swój cel, wierząc, że Brama pozwoli im zmienić świat, który ich otacza. Ale jeszcze nikomu nie udało się jej odnaleźć i wrócić. Co znajduje się za jej drzwiami? Co stanie się gdy znów zostaną otwarte? Zmianie ulegnie przyszłość, a może przeszłość?

Poniżej ląduje opening do anime One Me Two Hearts w wykonaniu Hitorie.

https://www.youtube.com/watch?v=Rm1QJz9Xxxo

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

World End Economica – Zwiastun Promocyjny!

Twórca gry, Spicy Tails, rozpoczął promocję anime na podstawie visual novel World End Economica.  Oficjalny kanał YouTube …

RADIO ANIME

x