anime drama manga nowości anime nowości drama nowości manga
          Słuchaj nas w: Winamp, Media Player, RealPlayer, Playlista
Home / PS4 / Death end re;Quest nowym RPG-iem od Compile Heart

Death end re;Quest nowym RPG-iem od Compile Heart

Nowa gra od twórców Hyperdimension Neptunia nadchodzi na PS4 pod tytułem Death end re;Quest.

W najnowszym numerze Famitsu Compile Heart zapowiedziało nowy tytuł, który jest kolejnym tytułem spod marki Galapagos RPG, w której skład wchodzą też Fairy Fencer F, Omega Quintet oraz Fairy Fencer F: Advent Dark Force.

W Death end re;Quest wcielimy się w Arate Mizunashiego, który otrzymuje e-maila od producentki gier wideo, która zaginęła rok wcześniej, Shiiny Ninomiyi. Z wiadomości dowiadujemy się, że Shiina jest uwięziona w grze MMORPG korzystającego z wirtualnej rzeczywistości World’s Odyssey, którego produkcja została przerwana.

W celu uratowania Shiiny będziemy pozbywać się bugów ze świata niedokończonego MMO z perspektywy samej gry, jak i rzeczywistości. W obliczu wszechogarniającej beznadziei splatać się ze sobą będą liczne tajemnice, takie jak bugi z własną wolą, NPC z ludzkimi sercami czy postacie, których byt nie powinien mieć miejsca.

To już kolejny tytuł Compile Heart bawiący się tematami growymi w samej grze, a żeby tym razem nie zatrzymały się te smaczki w samym zarysie fabularnym, zaimplementowano związane z nimi mechaniki. Będziemy mogli na przykład “instalować gry z rzeczywistości”, w celu dodania innych gatunków do walki. Także z uwagi na nasze położenie w świecie pełnym bugów, nie zabraknie niewidzialnych podłóg czy ścian, przez które jednak można przejść.

Death end re;Quest pojawi się na PlayStation 4, w tym momencie tylko w Japonii. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona, prawdopodobnie gdyż gra jest ukończona dopiero w 51%.

Źródło: Gematsu
Grafika: Death end re;Quest / Compile HeartFamitsu

Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"

About Kamiru

Bóg też zaczynał od zera.

Check Also

Wielka japońska wyprzedaż na PlayStation Store

Wszyscy wielbiciele japońskich gier zdecydowanie powinni zainteresować się najnowszą cyfrową wyprzedażą na PlayStation Store. Przecenionych …

Ramówka na Dziś!

Ramówka na dziś!