Date a Live III – ujawniono liczbę odcinków 3-go sezonu anime.


Na oficjalnej stronie anime Date a Live III pojawiła się informacja o datach wydań „pudełkowego” zestawu trzeciego sezonu anime. Pojawią się one (wraz z różnymi dodatkami) odpowiednio 24 maja i 26 czerwca. Jednocześnie ujawniono, że serial będzie liczył 12 odcinków.

W trzecim sezonie pojawia się nowa bohaterka, „siódmy Duch”:

Oryginalne powieści ilustrowane SF Tachibany Koushi (z ilustracjami Tsunako) i opowiadają o Itsuce Shidou, zwykłym uczniu, który, obudzony pierwszego dnia po wiosennej przerwie przez swoją młodszą siostrę – Kotori, miał nadzieję, że będzie to „ciężki” (trzeba iść do szkoły), lecz zwyczajny dzień…
Nie wziął pod uwagę tylko jednej rzeczy – że będzie świadkiem nagłego wybuchu energii, po którym pojawił się obraz zamienionego w ruinę miasta, a w kraterze na miejscu dawnego rogu ulicy pojawi się dziewczyna, która sama siebie nazywa duchem….

Ona jest jak katastrofa, która zniszczy ludzkość – potwór odrzucony przez swój świat. Jedyny sposób na zatrzymanie jej to anihilacja lub … rozmowa..
Kotori mówi Itsuce – Skoro tak, to po prostu idź z nią na randkę – niech się w tobie zakocha…

Na podstawie powieści powstały dwa seriale, dwa OVA (OAD – dodatki do tomów powieści) oraz film Gekijō-ban Date a Live: Mayuri Judgement.

W produkcję nowego sezonu anime zaangażowana jest ta sama ekipa z Keitarō Motonagą jako reżyserem lecz studiem J.C.Staff a w rolach bohaterów wystąpią seiyu również znani z poprzednich produkcji.

Openingową I swear wykona grupa sweet ARMS a endingową Last Promise – Erī Yamazaki.

Premiera serialu nastąpi 11 stycznia o 21:30 na AT-X (Tokyo MX – 12 o 1:40)

Źródło: ANN