Daj się wciągnąć w JROCK!

2016r. przyniósł dla wszystkich nie tylko śnieg, ale również pełen koszyk newsów ze świata jrocka. Chcesz poszerzyć swoją playlistę o ciekawe zespoły, dowiedzieć się więcej o najnowszych albumach i singlach oraz o tym, czego możemy spodziewać się w nowym roku? Zapraszam do lektury.

Znani nieznani

Jest wiele zespołów na japońskiej scenie rockowej obok takich sław jak One Ok Rock czy Asian Kung-Fu Generation, o których nie wiele słychać, a szkoda, bo naprawdę na to zasługują. Mowa tu między innymi o takich formacjach jak:

SuG

członkowie:

Takeru – wokal

Masato – gitara

Yuji- gitara

Chiyu- bas

Shinpei – perkusja

Vistlip

https://www.youtube.com/watch?v=yEyXXoLdpzA

Tomo – wokal

Umi – gitara

Yuh – gitara

Rui – bas

Tohya – perkusja

Starku

Reno – wokal

Satoshi – gitara

Shin – gitara

Kouta – bas

Haru – perkusja

Nowości

THE ORAL CIGARETTES’ powracają po roku od swojego debiutu z nowym albumem FIXION w stylu funky-rock. Album zawiera 10 utworów, wśród których znajdziemy również opening do Noragami Aragoto.

HOLLOWGRAM wydają swój nowy mini-album Malus 20 stycznia. Na krążku znajdzie się 5 piosenek, do których preview możecie posłuchać poniżej.

 

Słyszeliście kiedyś o jednoosobowym zespole? Człowiek orkiestra? Nie, nic z tych rzeczy. Akakusomatta Kioku wydaje pierwszą solową piosenkę Izonshou. Chociaż jest jedynym członkiem bandu, w tle słychać nie tylko gitary, ale i perkusję, jak to możliwe? Wszyscy brakujący muzycy zostali zastąpieni fikcyjnymi, którzy dostali nie tylko własne imiona – XXXX, ale również konta na twitterze…

Na sam koniec jeszcze tylko krótkie promo mającego powstać teledysku do utworu Lonely Cry zespołu ASTARIA, powstałego w 2015r.

Mam nadzieję, że każdemu udało się znaleźć coś dla siebie.

Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Trasa „In Your Area” BLACKPINK jest teraz oficjalnie najbardziej dochodową trasą żeńskiej grupy kpopowej

BLACKPINK oficjalnie osiągnęły kolejny imponujący wynik w świecie k-pop! Trasa grupy ,,World Tour [IN YOUR AREA]” stał się najbardziej dochodową trasą koncertową żeńskiej grupy k-pop wszech czasów.

RADIO ANIME

x