anime drama manga nowości anime nowości drama nowości manga
          Słuchaj nas w: Winamp, Media Player, RealPlayer, Playlista
Home / Muzyka / Daj się wciągnąć w JROCK!

Daj się wciągnąć w JROCK!

2016r. przyniósł dla wszystkich nie tylko śnieg, ale również pełen koszyk newsów ze świata jrocka. Chcesz poszerzyć swoją playlistę o ciekawe zespoły, dowiedzieć się więcej o najnowszych albumach i singlach oraz o tym, czego możemy spodziewać się w nowym roku? Zapraszam do lektury.

Znani nieznani

Jest wiele zespołów na japońskiej scenie rockowej obok takich sław jak One Ok Rock czy Asian Kung-Fu Generation, o których nie wiele słychać, a szkoda, bo naprawdę na to zasługują. Mowa tu między innymi o takich formacjach jak:

SuG

członkowie:

Takeru – wokal

Masato – gitara

Yuji- gitara

Chiyu- bas

Shinpei – perkusja

Vistlip

https://www.youtube.com/watch?v=yEyXXoLdpzA

Tomo – wokal

Umi – gitara

Yuh – gitara

Rui – bas

Tohya – perkusja

Starku

Reno – wokal

Satoshi – gitara

Shin – gitara

Kouta – bas

Haru – perkusja

Nowości

THE ORAL CIGARETTES’ powracają po roku od swojego debiutu z nowym albumem FIXION w stylu funky-rock. Album zawiera 10 utworów, wśród których znajdziemy również opening do Noragami Aragoto.

HOLLOWGRAM wydają swój nowy mini-album Malus 20 stycznia. Na krążku znajdzie się 5 piosenek, do których preview możecie posłuchać poniżej.

 

Słyszeliście kiedyś o jednoosobowym zespole? Człowiek orkiestra? Nie, nic z tych rzeczy. Akakusomatta Kioku wydaje pierwszą solową piosenkę Izonshou. Chociaż jest jedynym członkiem bandu, w tle słychać nie tylko gitary, ale i perkusję, jak to możliwe? Wszyscy brakujący muzycy zostali zastąpieni fikcyjnymi, którzy dostali nie tylko własne imiona – XXXX, ale również konta na twitterze…

Na sam koniec jeszcze tylko krótkie promo mającego powstać teledysku do utworu Lonely Cry zespołu ASTARIA, powstałego w 2015r.

Mam nadzieję, że każdemu udało się znaleźć coś dla siebie.

About Kamiru

Bóg też zaczynał od zera.

Check Also

SPYAIR wypuści nowy album

Japoński zespół SPYAIR ujawnił informację, iż już niedługo wyda swój kolejny album! Po około dwurocznej …

Ramówka na Dziś!

Ramówka na dziś!