Atlus rzuca rękawicę klasycznym fantasy RPG?

Japońskie studio Atlus postanowiło uchylić rąbka tajemnicy odnośnie jednego z nowych projektów

Podczas specjalnego live-streamu producent zapowiedział prace nad zupełnie nową marką: Project Re Fantasy, które ma być powrotem do klasycznych, bardziej ortodoksyjnych RPG-ów w klimatach fantasy. Nowa gra nie będzie w żaden sposób związana z innymi tytułami studia, takimi jak Shin Megami Tensei czy Persona.

Projekt jest realizowany przez nowo-utworzoną komórkę Atlusa, Studio Zero. Nowy zespół będzie składał się w głównej mierze z nowych pracowników, jednak pieczę nad projektem będą sprawować weterani, których znamy chociażby z serii Persona. Młodzi developerzy mogą zatem liczyć na wsparcie m.in. Katsury Hoshino, Shigenoriego Soejimy, a także Shojiego Meguro.

O ile projekt jest jeszcze w powijakach, do sieci trafiły już pierwsze szkice koncepcyjne, które wyglądają niezwykle obiecująco. Od razu też widać, że będziemy mieli do czynienia z klasycznym światem fantasy, jednakże charakterystyczna dla studia kreska, widoczna chociażby po projektach postaci, zostanie zachowana.

Fani otrzymali także pierwszy teaser nowego projektu. Nie uświadczymy tam ani jednego ujęcia z gry, jednak ma on bardziej na celu wprowadzenie nas w klimat Re Fantasy. Średniowiecze, rycerze, warowne zamki, wszystko jest na swoim miejscu.

Trzeba przyznać, że nowy projekt Japończyków wygląda bardzo obiecująco i oby nie skończyło się na szumnych zapowiedziach. Z drugiej jednak strony Atlusowi chyba nigdy nie powinęła się noga. Przybliżona data premiery oraz platforma, na którą ukaże się gra, nie są jeszcze znane.

Źródło: Siliconera
Grafiki: Project Re Fantasy, Studio Zero, Atlus

Źródło wpisu: jp-gaming.pl - z zamiłowania do japońskiej popkultury"
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Check Also

Granblue Fantasy: Versus zmierza na pecety!

W sieci pojawiła się informacja, że Granblue Fantasy: Versus, najnowsza gra od studia Arc System …

RADIO ANIME

x