Kinnie jest terminem o wielu znaczeniach, które mogą nieco się różnić w zależności od tego, jaka subkultura z niego korzysta. W przypadku anime kinnie pochodzi od angielskiego słowa kin – czyli krewny. Nazwa ta sugeruje zachodzenie pewnego pokrewieństwa. Mam tutaj na myśli powiązanie między postaciami anime i oglądającymi.

Jeżeli jakaś postać z anime zostaje określona przez daną osobę jako “kin”, ma ona na myśli to, że utożsamia się z danym bohaterem. Kinnie anime to tytuły, które pozwalają oglądającym znaleźć w fabule bohaterów, z którymi możemy się identyfikować. Zazwyczaj dzieje się tak ze względu na to, że wyznajemy poglądy podobne do bohaterów serii.

Mimo wszystko pamiętajmy o tym, że termin kinnie anime to tylko rodzaj zapożyczenia. W rzeczywistości bohaterzy, którzy są kin/kinnie pojawiali się w wielu innych subkulturach. Mam tutaj na myśli seriale, książki, filmy, a nawet teatr.

W tego słowa znaczeniu termin kinnie/kinning zastąpił w naszej subkulturze angielskie słowo sympathy – czyli sympatyzowanie. Kiedy młodzież zaczęła używać terminu kinnie względem postaci lub całych produkcji, z którymi sympatyzują, znaczenie tego terminu nabrało popularności w internecie.

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.