Poniższa lista pomoże Ci znaleźć najlepsze anime, w których główny bohater lub bohaterowie należą do rasy demonów! Zazwyczaj serie opowiadające o demonach to isekai’e i shonen’y, jednak bez obaw. W naszym rankingu nie zabraknie także innych gatunków.

Nanatsu no Taizai (Seven Deadly Sins)

Seria śledzi przygody księżniczki regionu Liones oraz Meliodasa, który okazuje się synem władcy demonów. Tym samym oznacza to, że sam jest jednym z najpotężniejszych rangą demonów. Ze względu na chęć ograniczenia swojej mocy, ukrywa tożsamość przed innymi. Meliodas założył swój pub i stara się wieść na pozór spokojne życie.

Klątwa nałożona na Meliodasa sprawia, że jest on nieśmiertelny. Za każdym razem, gdy umiera, zostaje przywrócony do życia. Niestety, gdy powraca do życia, traci cząstkę swoich wspomnień i emocji. Klątwa będzie żerowała na jego duszy, dopóki Meliodas nie stanie się pozbawioną uczuć bestią.

Kyoukai no Kanata

Mirai Kuriyama jest jedyną osobą ocalałą z klanu wykorzystującego moc krwi do zabijania demonów znanych jako Youmu. Mówi się, że te demony są manifestacją złych emocji.

Na początku serii dochodzi do incydentu, w którym Mirai przesiaduje na dachu swojej szkoły i napotyka Akihito Kanbarę. Okazuje się wówczas, że Akihito jest rzadkim stworzeniem. Pół człowiekiem i pół Youmu. Mirai w przypływie paniki atakuje Akihito i dowiaduje się, że jest on nieśmiertelny.

Od tego momentu ta dwójka zostanie połączoną w nietypowej relacji. Wszystko za sprawą zrządzenia losu!

Overlord

Overlord to anime osadzone w świecie fantasy. Doskonale łączy w sobie przygody i element dobrego humoru. Główny bohater odradza się w grze komputerowej jako potężny nieumarły lisz. Włada siedzibą Great Tomb of Nazarick, która jest przepełniona innymi demonami gotowymi do wykonania każdego rozkazu naszego bohatera.

Tytułowy Ainz Ooal Gown jest przykładem złoczyńcy, który robi, co mu się żywnie podoba, ponieważ nikt nie jest na tyle potężny, aby móc przeciwstawić się jego zachciankom. Na nieszczęście innych krain i królestw, jego głównym celem jest podbijanie i podporządkowywanie nowych lokalizacji.

Jeżeli lubicie anime, w których główny bohater jest niepowstrzymanym “One Man Army”, koniecznie sprawdźcie, co ma do zaoferowania Overlord!

The Devil is a Part Timer!

Szukacie serii anime o demonach? The Devil is a Part Time to historia o władcy demonów, który trafia do ludzkiego świata. Główny bohater traci swoje pierwotne moce i nie do końca wie, w jaki sposób odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Podejmuje pracę na niepełny etat w restauracji typu fast food. Z całą pewnością restauracja MgRonald’s, w której pracuje władca demonów, przywodzi na myśl pewne znane nam miejsce.

Pan demonów przyjmuje imię Sadao. Pomimo tego, że główny bohater jest mroczną postacią, akcja utrzymuje komediowy klimat. Jedyną umiejętność, którą może pochwalić się Sadao, jest podbijanie światów. Jednak teraz, gdy stracił swoje pierwotne moce, będzie musiał dołożyć wszelkich starań co do tego, aby nauczyć się zwykłego życia w świecie ludzi.

The Greatest Demon Lord is Reborn as Typical Nobody

Główny bohater serii o imieniu Ard jest potężnym władcą demonów. Pragnął jednak zasmakować przeciętnego życia. Postanowił reinkarnować się w odległych sobie czasach. Jednak zanim to zrobił, zredukował swoje moce magiczne i zdolności fizyczne, aby w kolejnym życiu stać się zwykłym chłopcem.

Okazało się jednak, że przeciętność nie ima się byłego króla demonów. Nawet ze zredukowanymi mocami nadal wyróżniał się wśród współczesnych ludzi. Był nie tylko silny, ale także przystojny, przez co zwracał na siebie uwagę wszystkich dziewczyn.

Ard pragnął odrodzić się jako przeciętniak, a skończyło się na tym, że dostawał propozycję od rodzin królewskich, aby zastąpić obecnego władcę. Najwyraźniej niektórzy nie wiedzą jak przegrywać w życiu!

How not to Summon a Demon Lord

W grze MMORPG Cross Reverie Diablo to król demonów, z którego potęga nie może się równać żaden przeciwnik. Zdobył wszystkie mityczne przedmioty w świecie gry, ma ogromny poziom i potrafi obezwładnić wroga jednym ciosem. O ile przeciwnik nie okaże się na tyle niemądry, aby stanąć z nim do walki.

W rzeczywistości Diablo to tylko avatar, którym posługuje się antyspołeczny gracz Takuma Sakamoto. Pewnego dnia zostaje przywołany do świata gry pod postacią swojego potężnego avatara. Od tego momentu musi mierzyć się z wirtualnymi wyzwaniami, które stają się nieodłączną częścią jego własnego życia.

Mimo że tego typu isekai jest dosyć znanym schematem, How not to Summon a Demon Lord to naprawdę dobra, niedługa seria przepełnioną akcją, zabawnymi sytuacjami i heroizmem. Jeżeli lubicie isekai’e, warto dać szansę temu tytułowi.

Ao no Exorcist

Rin Okumura to zwykły chłopak, który wiedzie życie psotnika. Do czasu, gdy pewnego dnia zostaje zaatakowany przez demony i dowiaduje się, że jest synem samego Szatana. Od tego momentu wszystko się zmienia. Jego ojciec pragnie powrócić do świata ludzi, aby go podbić i podporządkować. Jednak Rin wcale nie zamierza dołączyć do króla Gehenny. Podjął ważną decyzję. Pragnie bronić swoich bliskich i walczyć o świat ludzi. Dlatego rozpoczyna szkolenie w szkole dla egzorcystów razem ze swoim bratem Yukio.

That Time I Got Reincarnated As a Slime

That Time I Got Reincarnated As A Slime

That Time I Got Reincarnated As a Slime łączy w sobie isekai, akcję, przygodę a nawet komedię i fantasy. Czego chcieć więcej? Niektórzy fani anime zgodnie uznają, że w świecie przedstawionym napotkali jedne z najlepiej napisanych postaci.

Historia zaczyna się od ukazania życia typowego pracownika biurowego. Satoru Mikami to 37-latek, który pewnego dnia zostaje ofiarą napaści. Agresor napadł go na jednej z ulic Tokio i zadźgał nożem. Satoru umiera, jednak dopiero tutaj wszystko się zaczyna, ponieważ budzi się w magicznym świecie.

Odrodził się jednak w nietypowej formie, jako potwór typu slime. Posiadł magiczne zdolności oraz atrybuty, które umożliwiają mu adaptację w błyskawicznym tempie. Dzięki temu nasz bohater może nauczyć się niemal wszystkich umiejętności występujących w anime.

Główny bohater posiadł ogromną moc i zdobył rangę demona. Po czym postanowił zbudować swoje własne społeczeństwo, które będzie wolne od braku tolerancji i agresji.

Maoyuu Maou Yuusha

Bohater po zakończeniu długiej podróży dociera do zamku Mrocznej Pani. Ze względu na widmo nadchodzącej wojny zaczyna z nią pertraktować. Uważa, że demony przyniosły ogromne nieszczęście na ziemiach ludzi. Wybiły tysiące osób i doprowadziły do kataklizmu.

Królowa demonów ma jednak nieco inny pogląd na sytuację. Zwraca ona uwagę na to, że ludzkie społeczeństwo dzięki ostatniej walce z demonami nauczyło się łączyć w jedność. Niegdyś ludzie byli podzieleni, jednak po pojawieniu się demonów nauczyli się współpracować. Dzięki temu poprawili swoją sytuację ekonomiczną oraz militarną.

Mroczna Pani wykazała dowody na to, że nie są jedynie piewcami nieszczęścia i śmierci. Tłumaczy także bohaterowi, że zakończenie wojny między jej podwładnymi (rasą demonów) i rasą ludzi doprowadzi do wojny domowej w królestwie ludzi. Ze względu na liczne dowody empiryczne królowej, bohater postanawia połączyć z nią siły i zaprowadzić pokój na ziemiach.

Nurarihyon No Mago

Coś dla osób, które uwielbiają potężnych bohaterów. Fabuła śledzi losy Rikuo Nura. Z pozoru jest przeciętnym uczniem, jednak po powrocie do domu przekształca się w potężnego lidera duchów youkai.

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.