Okres między grudniem i marcem jest najbardziej obfitą w premiery porą roku! Czekamy wówczas nie tylko na kontynuacje, ale także na adaptacje nowej mangi, powieści (light novel), a także remastery najlepszych klasyków.

Jeżeli nie wiecie, co takiego będziecie oglądać w trakcie tego sezonu zimowego, przychodzimy z pomocą. Poniżej zgromadziliśmy listę najbardziej wyczekiwanych serii zaplanowanych na 2023 rok. Pojawią się drugie sezony hitów, jednak nie zabraknie też zupełnie nowych ekranizacji. Otwórzcie notatnik i koniecznie zapiszcie sobie tytuły, których nie chcecie przegapić. Podamy Wam propozycje wraz z datą premiery!

(1) Sezon drugi Tokyo Revengers

Premiera: 7 styczeń 2023

Jeden z ostatnich hitów, czyli Tokyo Revengers powraca z drugim sezonem kilka dni po nowym roku. To nietypowa seria anime, która łączy w sobie motyw science fiction z historią japońskich gangów ulicznych. Ostatnie statystyki pokazują, że Tokyo Revengers cieszy się sporą popularnością nie tylko w Japonii, ale także w krajach europejskich.

Twórcą mangi Tokyo Revengers jest Ken Wakui, który publikuje ją na łamach Weekly Shonen Magazine od 2017 roku. Pierwsza adaptacja anime otrzymała 24 odcinki w 2021 roku. Fani nareszcie doczekali się kontynuacji w postaci kolejnego sezonu!

Główny bohater Takemichi Hanagaki cofa się w czasie, aby ocalić swoich bliskich, którzy giną ze względu na konflikty powstające w ugrupowaniu przestępczym Tokyo Manji Gang. Bohater regularnie cofa się w czasie, aby zmienić bieg historii. Jednak zazwyczaj nie wszystko idzie po jego myśli. Seria Tokyo Revengers przypomina nieco zmagania Natsukiego Subaru w anime Re:ZERO – Starting Life in Another World.

(2) Apparently, Disillusioned Adventurers Will Save the World

Premiera: 10 stycznia 2023

Nie wszyscy bohaterowie to herosi o niezachwianej woli. Niektórych życie nie oszczędzało. Dobrym przykładem jest główny bohater serii Nick. To poszukiwacz, który ma swoim koncie niejedną przygodę. Pomimo zdobytego doświadczenia i ogromnej wiedzy, jego życie powoli się rozpada. Przywódca, którego zawsze szanował, postanowił wyrzucić go z dotychczasowej drużyny. Dziewczyna Nicka nie chce mieć z nim nic wspólnego, a koledzy z obecnej drużyny oskarżyli go o defraudację.

Serce Nicka nie wytrzymało takiego pasma nieszczęść i stał się zrezygnowanym, zgorzkniałym weteranem. Nick wkrótce natrafia jednak na kilku poszukiwaczy przygód, którzy są podobni do niego. Wszyscy równie rozczarowani życiem. Postanawiają zebrać się do kupy i stworzyć nowy zespół. Czyżby to oni mieli uratować świat przed niebezpieczeństwem?

(3) Drugi sezon Vinland Sagi

Premiera: 9 stycznia 2023

Kolejny sezon Vinland Sagi to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana produkcja 2023 roku. Pierwszy sezon zdobył ogromną aprobatę fanów z całego świata. Składał się z 24 odcinków. Fabuła opiera się na znanej mandze autorstwa Makoto Yukimury. Prace nad animacją drugiego sezonu przejmuje popularne studio Mappa.

Fabuła Vinland Sagi skupia się na wydarzeniach mających miejsce w północnym regionie Europy na początku XI wieku. Seria jest luźną interpretacją wydarzeń historycznych, które opisują interakcję między Normanami i Saksonami.

Główną postacią jest wojownik Thorfinn o islandzkim pochodzeniu. Młody bohater jest nieustraszony i niezwyciężony w walce. Przemierza przez surowy świat wikingów opętany chęcią zemsty za śmierć swojego ojca. Na początku drugiego sezonu Thorfinn trafi do niewoli. Zacznie spoglądać w przeszłość i oceniać swoje własne zbrodnie. Bohater przemyśli swoje uczynki, co doprowadzi do transformacji jego charakteru.

(4) Chillin’ in My 30s after Getting Fired from the Demon King’s Army

Premiera: 7 styczeń 2023

Historia Dariela, który jest żołnierzem w służbie Mrocznego Pana. W odróżnieniu od innych żołnierzy Dariel nie ma specjalnych umiejętności. Zamiast tego wykorzystuje on swój intelekt, aby utrzymać pozycję w szeregach. Jest prywatnym asystentem jednego z najlepszych kapitanów w armii. Niedługo jednak armia przechodzi reformę ze względu na odejście Czarnego Pana.

Od tego momentu Dariel traci swoją pozycję oraz przywileje. Postanawia przejść na emeryturę. Zaczyna nowe życie w wiosce zamieszkanej przez ludzi. Ma zamiar wykorzystać swój intelekt, aby nieść pomoc ludziom w lokalizacji, którą zamieszkał.

(5) Trigun Stampede

Premiera: 7 styczeń 2023

Trigun Stampede otrzyma w 2023 roku odświeżoną wersję kultowego anime z 1998 roku. Yasuhiro Nightowa tworzył mangę między 1995 i 2007 rokiem. Seria telewizyjna otrzymała następnie 26 odcinków.

Historia opowiada o losach rewolwerowca o blond włosach. To postapokaliptyczny świat osadzony w 32 wieku naszej ery. Studio odpowiedzialne za produkcję ogłosiło, że odświeżony Trigun Stampede będzie różnił się od pierwotnego anime. Nie będzie to zatem typowy remake. Historia i losy bohatera potoczą się nieco inaczej.

(6) The Fire Hunter

Premiera: 14 stycznia 2023 

Postapokaliptyczny świat, który został zniszczony wojną. Wszystko pogrążyło się w chaosie, od kiedy podzielone na niewielkie osady społeczeństwo musi walczyć z płomiennymi bestiami. Osoby polujące na potwory są nazywane łowcami ognia. W grupach łowców krążą legendy o tym, że jeden z nich zgodnie z przeznaczeniem stanie się mitycznym łupieżcą ognia. Aby uzyskać to miano, musiałby zdobyć ogień z latającej po niebie “tysiącletniej komety”, która została wysłana poza planetę jeszcze przed rozpoczęciem ostatniej wojny.

(7) Pokémon Journeys in the West

Premiera: 13 stycznia 2023

Początek przyszłego roku przynosi dobrą wiadomość dla wszystkich fanów serii Pokemon! Pokémon Journeys in the West jest serią, która będzie zawierała ostatnie przygody Asha, Pikachu i ich przyjaciół.

(8) The Ice Guy and His Cool Female Colleague

Premiera: 4 stycznia 2023

Główny bohater Himuro jest początkującym pracownikiem biurowym. Skrywa w sobie pewien sekret. Jego potomkami były istoty znane jako yuki-onna. Kiedy Himuro odczuwa emocjonalne rozchwianie, chwilowo traci kontrolę nad swoimi wrodzonymi zdolnościami. Wywołuje wówczas zamiecie śnieżne i obniża temperaturę otoczenia.

Młody pracownik biurowy wkrótce poznaje w pracy interesującą dziewczynę. Los uśmiechnął się do niego, ponieważ okazuje się, że ona także uznaje go za ciekawą osobę. Jeżeli lubicie historie, które opowiadają o budowaniu romantycznych relacji, z całą pewnością fabuła przypadnie wam do gustu!

(9) Drugi sezon Bofuri: I Don’t Want to Get Hurt, so I’ll Max Out My Defense

Premiera: 11 stycznia 2023

Komediowa seria osadzona w grze MMORPG powraca z drugim sezonem! Bofuri: I Don’t Want to Get Hurt, so I’ll Max Out My Defense jest z całą pewnością serią wyczekiwaną przez wszystkich fanów anime opartych na grach wideo. Pierwszy sezon pojawił się w 2020 roku, a niedługo po świętach rozpocznie się transmisja drugiego.

Główną bohaterka Kaede Honjo tworzy postać o imieniu Maple w grze VRMMORPG o nazwie NewWorld Online. Bohaterka za wszelką cenę pragnie uniknąć obrażeń. Z tego powodu obiera nietypową strategię podczas swojej rozgrywki. Postanawia posługiwać się tarczą jako główną bronią, aby zmaksymalizować obronę jej postaci. W dodatku zwiększa jedynie statystyki obronne, takie jak witalność i odporność na obrażenia. Stąd nietypowy tytuł anime.

Fabuła drugiego sezonu śledzi dalsze poczynania Maple oraz jej przyjaciół z wirtualnego świata gry.

(10) Malevolent Spirits: Mononogatari

Premiera: 10 stycznia 2023

W przedstawionym świecie duchy mogą opętać przedmioty i przybrać cielesną formę. Główny bohater Hyouma należy do klanu, który zajmuje się egzorcyzmami. Zazwyczaj jego klan wypędza duchy w pokojowym nastawieniu. Niestety Hyouma gardzi nimi ze względu na zatargi z przeszłości.

Jego dziadek opracował sposób, który może pomóc głównemu bohaterowi przezwyciężyć jego uprzedzenie do duchów. Nakazuje mu zamieszkać z dziewczyną, która udomowiła sześć duchów i żyje z nimi w relacji rodzinnej.

(11) Drugi sezon The Misfit of Demon King Academy

Premiera: 7 styczeń 2023

Demoniczny król władający potężną magią podbił cały świat i ma już dość nieustannych wojen między ludźmi i demonami. Postanawia zakończyć swój żywot i wrócić do życia za 2000 lat. Tak też zrobił. Reinkarnuje się pod postacią chłopca o imieniu Anos Voldigoad. Ma on nadzieję odrodzić się w epoce pokoju.

Okazuje się, że odrodził się w czasach, gdzie osoby korzystające z magii muszą uczęszczać do specjalnych akademii magicznych, które pomagają im w rozwijaniu umiejętności. Problem w tym, że Anos odrodził się ze swoją pamięcią oraz mocą z poprzedniego życia. Jest potężnym magiem, który nie tylko przerasta dzisiejsze istoty, ale także osobą odpowiedzialną za wynalezienie wielu zaklęć.

Król demonów stara się wieść spokojne życie, jednak zauważa, że w czasach, do których trafił dzieje się coś nietypowego. Co takiego chodzi mu po głowie? Prawdopodobnie poznamy jego zmartwienia w drugim sezonie!

(12) The Vampire Dies in No Time drugi sezon

Premiera: 9 stycznia 2023

Ta komediowa seria przedstawia losy nietypowego wampira o imieniu Draluc. Prawdopodobnie słyszeliście o tym, że wampiry mają kilka słabości. Można je zwalczyć, krucyfiksem, kołkiem osinowym lub czosnkiem. Jednak Draluc jest tak słaby, że można go zwalczyć niemal wszystkim. Serio, w przypadku tego wampira wystarczy zwykła packa na muchy!

(13) The Tale of Outcasts

Premiera: 8 stycznia 2023

Wisteria jest biedną dziewczyną ze wsi, która marzy o zmianie swojego życia. Pewnego dnia napotyka demona o wyglądzie bestii. Nosi on imię Marbas (w tradycji okultystycznej demon ten jest jedną z najważniejszych postaci w księdze Goecji).

Wisteria zaprzyjaźnia się z Marbasem i postanawia wyruszyć z nim w podróż po Imperium Brytyjskim.

(14) Tomo-chan Is A Girl!

Premiera: 5 stycznia 2023

Tytułowa Tomo Aizawa podkochuje się w swoim przyjacielu z dzieciństwa. Pragnie przekonać go do tego, aby przestał widzieć w niej jedynie dobrą kumpelę i zaczął postrzegać jako materiał na dziewczynę. Problem polega na tym, że jest ona z wyglądu i zachowania chłopczycą, a jej przyjaciel Jun Kubota do czasów gimnazjum nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, że Tomo jest dziewczyną!

(15) The Iceblade Sorcerer Shall Rule the World

Premiera: 6 stycznia 2023

Jeden z najpotężniejszych czarodziejów nagle znika po zakończeniu wielkiej wojny. Po pewnym czasie wraca jednak do życia społecznego pod przykrywką zwykłego ucznia prestiżowej szkoły magicznej. Jak potoczą się jego dalsze losy w królestwie magii?

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.