Wampiry to stworzenia, które od setek lat pobudzają wyobraźnię autorów opowiadań zarówno tych pisemnych, jak i przekazywanych w formie opowieści. Z folkloru wampiry przeniknęły do książek, seriali, filmów, a następnie pojawiły się w świecie anime. W dzisiejszych czasach możemy naliczyć dziesiątki, jeśli nie setki światów anime, w których głównym bohaterem jest wampir. W poniższym wpisie przyjrzymy się najciekawszym z nich!

Pokażemy wam, że fani mitów o wampirach mają w czym wybierać również podczas oglądania anime. Japońskie animacje o wysysających krew potworach przedstawiają wampiry na różne sposoby. Niektóre z nich są potężne, inne wręcz przeciwnie. Potomków Draculi znajdziemy nawet w klimatach komediowych. Wszystkie opowieści tego rodzaju mają jednak pewien wspólny wątek. Kultywują fascynację o nieumarłych stworzeniach z piekła rodem.

Blood Lad

Nasz główny bohater jest potężnym władcą wschodniego dystryktu w świecie demonów. Potężny wampir, którego obawia się wiele osób w całym piekle. Jest znany wszystkim jako Staz Charlie Blood. Krąży o nim wiele plotek. Poddani uważają, że jest krwiożerczą bestią. Jednak opowieści nieco mijają się z prawdą.

Okazuje się, że Charlie pomimo bycia potężnym wampirem interesuje się audiobookami, oglądaniem anime i czytaniem mangi. Niezwykle zainteresowała go japońska kultura i uwielbia zgłębiać jej tajemnice w ciszy i spokoju.

Pewnego dnia do jego wymiaru trafia dziewczyna pochodząca z Japonii. Charlie jest podekscytowany, ponieważ uznał, że będzie mógł dzięki niej jeszcze lepiej poznać kulturę kraju kwitnącej wiśni. Niestety doszło do zdarzenia, w którym dziewczyna zostaje zabita i staje się duchem. Charlie postanawia jej pomóc. Dał dziewczynie słowo, że wskrzesi jej ciało, a następnie odeśle ją do świata ludzi.

Anime opowiada o losach potężnego głównego bohatera, który dla świętego spokoju preferuje ukrywać swoje zdolności. Blood Lad jest niedocenianym anime komediowym, które z całą pewnością przypadnie do gustu osobom uwielbiającym zabawne opowieści o wampirach.

Castlevania

Castlevania to dramatyczna historia, która opowiada o wampirach, które toczą wojnę z rasą ludzką. Wszystko ze względu na to, że ludzkość zamordowała żonę najpotężniejszego wampira, czyli Draculi. Hrabia Vlad Dracula Tepes zakochuje się w kobiecie o imieniu Lisa. W pewnym momencie za namową swojej żony wyrusza w podróż po świecie. Akcja rozpoczyna się od momentu, w którym powraca do swojego zamku na terenie Rumunii.

Pod nieobecność Vlada, jego żona postanowiła skorzystać z magicznej wiedzy skrywanej w zamkowych księgach. Pozyskała w ten sposób rozległą mądrość na tematy technologiczne oraz medyczne. Postanowiła przysłużyć się ludziom i z pomocą nowo nabytej wiedzy leczyła chorych.

Miejscowy kościół uznał Lisę za wysłannika Szatana praktykującego czary. Spalili ją, mówiąc, że czynią to w intencji Boga. Rozzłościli Draculę, który wpadł w furię i stracił resztki wiary w ludzkość. Od tego momentu zaczął siać zniszczenie. Zgromadził krwawą armię ciemności, która toczyła bój z ludźmi, wysysając ich krew i pożywiając się ich mięsem.

Hellsing Ultimate

Hellsing jest jedyną organizacją powstrzymującą istoty ciemności przed atakami na ludzi. Na czele organizacji stoi kobieta o imieniu Integra. Jednak postacią grającą główne skrzypce jest Alucard, czyli najpotężniejszy członek organizacji Hellsing. Jeżeli nie znacie tej historii, z pewnością zadziwi was to, że Alucard jest wampirem, który zwalcza inne wampiry.

Z uśmiechem na ustach pozbywa się pomiotów piekielnych. Hellsing Ultimate jest świetną propozycją dla osób, które lubią widowisko typu hack and slash! Nie zabraknie tu rozlewu krwi, zwrotów akcji i ciekawej fabuły. Jesteś fanem historii o wampirach? Koniecznie daj szansę tej produkcji.

JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders

Prawdopodobnie jesteście zdziwieni tym, że dodałem do listy tę serię. W tej części przygód JoJo antagonistą jest Dio, który w poprzedniej części stał się wampirem. Jest on główną i najważniejszą postacią w fabule zaraz po Jotaro Kujo.

Ta zwariowana franczyza jest prawdopodobnie znana niemal każdej osobie zapoznanej ze światem anime. Do tej pory otrzymaliśmy sześć ekranizacji i osiem części mangi. W jednym z naszych ostatnich artykułów pisaliśmy również o tym, że autor mangi pracuje nad dziewiątą częścią!

Polecamy przygody JoJo każdemu widzowi, który poszukuje solidnej dawki emocji. Znajdziemy w nim nietypowe rozwiązanie dotyczące skalowania mocy bohaterów. Ponieważ walczą oni za pośrednictwem “standów”. Stand jest fizyczną manifestacją energii życiowej użytkownika. Jest niczym duch, którego mogą widzieć tylko inni posiadacze standu.

Noblesse

Noblesse to anime wzorowane na popularnym koreańskim komiksie. Tytułowym protagonistą jest wampir pochodzenia szlacheckiego o imieniu Raizel. Jego przyboczny sługa Frankenstein zapisał go do szkoły Ye Ran High School, aby jego mocodawca mógł prowadzić życie w ukryciu, ponieważ poluje na niego tajemnicza organizacja.

Raizel rozpoczyna życie w nowej szkole i próbuje zapoznać się z innymi uczniami. Jednak walka z prześladowcami i życie ucznia to zadania, które jak się okazuje niezwykle trudno połączyć. Relacje między bohaterami tego anime są niezwykle ciekawe i złożone.

Vampire Knight

Mamy do wyboru wiele ciekawych anime o wampirach. Kolejnym godnym uwagi tytułem jest Vampire Knight. Tytuł ten jest świetnym wyborem dla osób, które doceniają estetykę. Animacje i rysunki zostały wykonane na wysokim poziomie, choć muszę przyznać, że obrany przez autorów styl może niektórym nie przypaść do gustu.

Historia dzieje się na terenach nietypowej szkoły znanej jako Akademia Cross. Uczniowie zostali podzieleni na dwie klasy – nocną i dzienną. Do klasy nocnej uczęszczają wampiry, a do klasy dziennej ludzie.

Rosario to Vampire

Rosario to Vampire jest serią łączącą gatunek komediowy z fabułą o wampirach i innych piekielnych stworzeniach. W tym świecie Akademia Youkai zaciąga w swoje szeregi różnego rodzaju potwory, takie jak sukkuby, wilkołaki, czy wampiry, aby nauczyć je współistnieć ze zwykłymi ludźmi.

Obserwujemy historię chłopaka o imieniu Aono. Jego słabe oceny uniemożliwiają mu dostanie się do prestiżowych szkół, więc musi zadowolić się Akademią Youkai. Spotyka tam piękną dziewczynę o imieniu Moka. Wkrótce okazuje się, że jest ona wampirem.

Bakemonogatari

Bakemonogatari opowiada historię o Koyomi Araragim, który został ugryziony przez wampira, a teraz walczy o odzyskanie swojego człowieczeństwa. Bakemonogatari znacznie wyróżnia się wśród innych anime o tematyce wampirów, ze względu na to, że fabuła skupia się na rozwoju konkretnej postaci. Anime zagłębia się także w różnego rodzaju problemy społeczne.

Owari no Seraph

Świat dobiega końca w 2012 roku. Wszystko za sprawą wyprodukowanego przez ludzkość wirusa. Przy życiu pozostaną jedynie dzieci. Od tego momentu wampiry wyłaniają się ze swoich kryjówek. Owari no Seraph przedstawia postapokaliptyczny świat nieustannej walki o przetrwanie.

Diabolik Lovers

Zgodnie z poleceniem ojca dziewczyna o imieniu Yui Komori zamieszkuje z szóstką braci w bogatej rezydencji. Okazuje się, że bracia są wampirami. Początkowo nie do końca rozumieją, w jakim celu dziewczyna została do nich przysłana. Jednak szybko dociera do nich, że jest ich ofiarną panną młodą.

Yui żyje niczym niewolnica, która jest wykorzystywana przez wampiry. Bracia pożywiają się jej krwią i grożą, że zrobią z niej uprzedmiotowioną własność. Yui z każdym dniem popada w coraz większe szaleństwo.

Vanitas no Carte

Legenda głosi, że dawno temu żył pewien wampir znany pod imieniem Vanitas. Wyróżniał się spośród swojego rodu. Urodził się podczas niebieskiej pełni księżyca. Ze względu na to, że Vanitas był inny od reszty swojego gatunku, żył osamotniony. W trakcie swojego życia stworzył tajemniczą Księgę Vanitasa, która była grymuarem zawierającym przeklęte moce.

Akcja rozpoczyna się od spotkania młodego wampira Noé Archiviste i Vanitasa (jednak nie tego z legendy). Vanitas, który jest głównym bohaterem anime to zwykły człowiek z paroma ciekawymi umiejętnościami. Wykorzystuje powierzony mu grymuar, aby leczyć inne wampiry. Jednak za jego postawą kryje się coś niepokojącego. Noé rozpoczyna swoją podróż z Vanitasem i stara się odkryć jakie motywy kierują jego ludzkim przyjacielem.

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.