Już od dawna mamy przyjemność korzystać z rozrywki pod postacią anime. Z czasem powstawało coraz więcej różnorodnych bohaterów, sposobów na kreowanie świata przedstawionego i zwrotów akcji. Wielu autorów prześciga się w tym, aby ich dzieło było jak najbardziej oryginalne.

Zazwyczaj w wielu anime opowiadających o perypetiach bohaterów spotykamy się z miłą i opiekuńczą główną postacią, która jest zdolna do poświęceń w celu ratowania przyjaciół. Jednak niektórzy twórcy animowanych treści wpadli na odmienny sposób przedstawienia najważniejszej postaci. Dziś przyjrzymy się tytułom, w których to główny bohater jest czarnym charakterem serii!

91 Days – główny bohater jest zdolny do wszystkiego

Kiedy mamy do czynienia z historiami opowiadającymi o losach gangsterów, trudno o to, aby główny bohater był bogobojnym samarytaninem. Mamy tego dobry przykład w fabule 91 Days. Główną postacią jest ogarnięty chęcią zemsty młody gangster Angelo Lagusa. Dąży do zniszczenia rodziny mafijnej Vanetti, ponieważ w przeszłości zamordowali jego całą rodzinę.

Angelo nie jest typowym gangsterem, któremu zależy na zyskach i sławie. Uważamy go jednak za złoczyńcę, ponieważ nie podąża za żadnym kompasem moralnym. Jedynym celem w jego życiu jest osiągnięcie zemsty. Angelo nie cofnie się przed żadnymi metodami. Postara się zniszczyć każdego, kto choćby w najmniejszym stopniu maczał palce w śmierci jego bliskich.

Black Lagoon – bohaterzy to spece od brudnej roboty

Miasto zamieszkiwane przez głównych bohaterów jest przepełnione rosyjską, japońską i włoską mafią. Prawdopodobnie na próżno doszukiwać się w nim dobrych osób. Bohaterowie produkcji Black Lagoon to najemnicy, którzy wykonują brudną robotę za odpowiednio wysokie pieniądze. Są piratami wdającymi się w brutalne walki. Pomimo tego, że w swoim życiu czynią zarówno zło, jak i dobro, nie możemy zapominać o tym, że są kryminalistami i zabójcami. Potrafią naginać własne zasady moralne w zależności od wymagań związanych z ich misją.

Psycho-Pass – świat, który wykorzystuje przestępców w zamian za zwrócenie im względnej wolności

W 22 wieku nad całą Japonią panuje system Sybil, który skanuje stan psychiczny obywateli i określa ich potencjalną zdolność do popełniania przestępstw. Algorytm odpowiedzialny za skanowanie znany jest jako Psycho-Pass. W tym nowym świecie prawo egzekwują inspektorzy wraz z pomocą egzekutorów.

Inspektorzy są wykwalifikowanymi detektywami prowadzącymi śledztwa. Z kolei egzekutorzy trudnią się czarną robotą, która polega na ujęciu lub likwidacji celu. Często egzekutorzy są skazanymi, którzy mają do wyboru wykonanie pracy lub odbycie kary w więzieniu.

Główni bohaterowie to świeżo upieczona inspektorka Akane Tsunemori i egzekutor Shinyi Kougami. Młoda kobieta pragnie stać na straży sprawiedliwości. Jednak Shinyi jest zainteresowany głównie tym, aby zachować swoją pozorną wolność niezależnie od tego, jak trudne zadania będzie musiał w zamian wykonać.

Tokyo Ghoul – zachwiany kodeks moralny głównego bohatera

W tej rzeczywistości trudno dzielić ludzi na tych złych i dobrych, ponieważ każdy ma coś za uszami. Tokyo jest okrutnym miastem. Miejsce, gdzie ludzie żyją tuż obok bezlitosnych stworzeń znanych jako ghoule. Mieszkańcy żyją w strachu i niepewności, ponieważ stworzenia znane jako ghoule przypominają wyglądem ludzi, jednak w odróżnieniu od naszego gatunku żywią się ludzkim mięsem.

Niebezpieczna zdolność do zamaskowania tożsamości w przypadku tych potworów sprawia, że zwykły człowiek nie może nikomu zaufać. Główny bohater przekonał się o tym, że niewinne spotkanie z nieznajomą dziewczyną może zakończyć się krwawą jatką.

Głównym bohaterem serii jest Ken Kaneki. Początkowo niewinny student, fan książek. Zrządzenie losu sprawia, że w pewnym momencie swojego życia wskutek wypadku Ken zostaje przemieniony w ghoula. Od tego momentu kompas moralny pacyfisty musi mierzyć się z silną chęcią jedzenia ludzkiego mięsa. Ta krwiożercza żądza jest niezwykle trudna do opanowania, o czym wkrótce przekonuje się przemieniony Ken Kaneki.

Death Note – główny bohater bawiący się w krwawego boga

W tym świecie bogowie śmierci są prawdziwi. Shinigami może zabić dowolnego człowieka poprzez zapisanie jego imienia w swoim specjalnym notatniku. Co więcej, może nawet zapisać datę jego śmierci oraz opisać dokładnie sposób, w jaki dana osoba umrze. Pewnego dnia jeden z bogów śmierci o imieniu Ryuk wpada na interesujący pomysł. Zastanawia się nad tym, w jaki sposób człowiek posługiwałby się notatnikiem śmierci. Dlatego też upuszcza swój notatnik do rzeczywistości ludzi, który wkrótce zostaje odnaleziony przez głównego bohatera.

Light Yagami po znalezieniu notatnika zaczyna eksperymentować na różne sposoby, aby poznać pełnię jego możliwości. Light Yagami wpada na genialny jego zdaniem plan. Pragnie wymordować wszystkich przestępców i stworzyć nowy świat za pośrednictwem swojej nowej mocy. Light stara się uzyskać miano boga, jednak w trakcie swojej drogi nie zauważa, że sam staje się bezwzględnym złoczyńcą, który nie cofnie się przed niczym.

Hellsing Ultimate – jeden z najbrutalniejszych głównych bohaterów

Wiele produkcji anime zostało osadzonych w świecie wampirów lub innych krwiożerczych stworzeń. Jednak produkcja Hellsing Ultimate jest nietypowa. Prawdopodobnie żaden z bohaterów, którego znajdziemy w krwawych produkcjach, (nawet Guts z anime Berserk) nie jest tak brutalny, jak Alucard, czyli najważniejsza postać serii Hellsing.

W tym zwariowanym świecie mamy do czynienia z wojną na trzy fronty. Walczą między sobą Watykan, ocalała grupa nazistów zamieniona w wampiry i organizacja Hellsing zwalczająca pomioty piekielne. Już na samym początku anime okazuje się jednak, że najpotężniejsza broń do zwalczania wampirów w organizacji Hellsing, czyli Alucard, to także wampir.

Z jednej strony Alucard działa na dłuższą metę w szczytnym celu. Jednak jego motywy i sposoby działania są wątpliwe. Alucard nie ma problemu z tym, aby zabić człowieka, czy też innego wampira. Dodatkowo najczęściej robi to w niezwykle brutalny sposób.

Overlord – główny bohater zabija z zimną krwią

Chociaż fabuła Overlord rozgrywa się w świecie gry wideo, nadal możemy ocenić etykę działania głównego bohatera. Jest on najpotężniejszym bytem na całym świecie. Ma nieograniczoną władzę. Chociaż nie zawsze wykorzystuje ją do złych czynów, w wielu przypadkach ogromna moc pozwala mu uniknąć odpowiedzialności za nie do końca moralne wybory. Główny bohater nie odczuwa żalu podczas zabijania innych ludzi oraz istot. Pomimo tego, że dokonał prawdziwych rzezi, jego sumienie pozostaje niewzruszone.

Saga Of Tanya The Evil – psychopatyczna maszyna do zabijania

Tanya to psychopatyczna bohaterka będąca maszyną do zabijania. Jest bezwzględna i traktuje innych ludzi przedmiotowo. Ich życia niewiele dla niej znaczą. Pomimo prymitywnego podejścia w sferze etycznej, Tanya jest niezwykle wyrachowana. Skrupulatnie planuje każdy kolejny ruch. Wysoki poziom inteligencji, upór i bezwzględność to cechy, dzięki którym główna bohaterka szybko awansowała w szeregach wojskowych. Na nieszczęście dla podwładnych swojego plutonu. Dlaczego? Ponieważ jeżeli ktoś jej się sprzeciwi, Tanya wymyśla dla nich niezwykle rygorystyczne kary.

Code Geass – złoczyńca, który posługuje się podstępem

Lelouch początkowo nie zapowiadał się na bohatera, który zostanie złoczyńcą. Jest on jednak kolejnym przykładem osoby, która została zdeprawowana poprzez kierowanie zbyt dużą władzą (podobnie jak Light Yagami z anime Death Note).

Lelouch miał możliwości, aby zmienić świat. Niestety bardzo często dążąc do swojego celu, popełniał złe uczynki. Manipulował innymi ludźmi, nawet swoimi przyjaciółmi. Ostatecznie doprowadził do incydentu, który zakończył się morderstwem niezliczonej ilości niewinnych ludzi. Z tego powodu Lelouch jest postrzegany jako jeden z największych złoczyńców w świecie anime.

Angels of Death – bohaterka zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel

Rachel to spokojna dziewczyna. Prawdopodobnie jej spokój nie wynika jednak z cech charakteru, a objawia się apatią związaną z tym, że pragnie umrzeć. W głębi duszy jest jednak bezwzględna i samolubna. Nie cofnie się przed niczym. Dąży do tego, aby osiągnąć swój cel nawet kosztem innych. 

Niektórzy zwracają jednak uwagę na to, że trudno oceniać ją jako bezpośrednio złą bohaterkę. Ze względu na to, że Rachel nie pojmuje ludzkich emocji. Nie zna się na naturze ludzkiej moralności. Jej zachowanie nie wynika z chęci czynienia zła. Po prostu nie zna innego sposobu zachowania.

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.