W wielu anime praca zespołowa jest kluczem do sukcesu głównego bohatera. Jednak niektórzy preferują trzymać się na uboczu. Dziś przyjrzymy się bohaterom, którzy kroczą drogą samotnika. Całkiem spora liczba z nich potrafi poradzić sobie z przeciwnościami losu w pojedynkę. Moim zdaniem nie tylko protagoniści wspierani przez moc przyjaźni zasługują na pochwałę! Oczywiście niektórzy samotnicy ze swoim podejściem mogliby wieść trudne życie w realnym świecie. Jednak w uniwersum anime ich samowystarczalność jest zazwyczaj przedstawiana jako interesujący smaczek dodający charakteru.

Parasyte: The Maxim

Główny bohater Shinichi Izumi to siedemnastolatek wychowujący się w Tokio. Pochodzi ze spokojnej dzielnicy. Jeszcze zanim jego życie zostało całkowicie odmienione, był introwertykiem i preferował spędzanie czasu na osobności.

Pewnego dnia w fabule anime pasożyty pochodzące z kosmosu spadły na naszą planetę. Stwory potrafiły przejmować kontrolę nad ludźmi. Przenikały przez uszy, nozdrza lub usta człowieka, aby następnie opanować kontrolę nad jego ciałem.

Jeden z pasożytów natrafił na dom głównego bohatera. Jednak Shinichi miał na sobie słuchawki, przez które stwór nie mógł wtargnąć do wnętrza organizmu. Shinichi obudził się i próbował bronić się przed atakiem. W ten sposób kosmita zdołał dostać się jedynie do wnętrza ramienia Shinichiego. Dlatego nie przejął kontroli nad całym ciałem bohatera, a jedynie nad jego ręką.

Od tego momentu protagonista stał się jeszcze bardziej, że tak to ujmę – wyalienowany! Jego życie samotnika nabrało mroku. Teraz mierzył się z ogromnymi niebezpieczeństwami niemal każdego dnia, a w dodatku musiał dzielić swoje ciało z obcym organizmem.

The Disastrous Life of Saiki K

Tytułowy Saiki Kusuo urodził się z nietypowymi zdolnościami parapsychicznymi. Telekineza, pirokineza, ogromna siła fizyczna i zręczność, latanie, a nawet teleportacja. Jednak jego celem nie jest przejęcie władzy nad światem. Pragnie wtopić się w otoczenie. Od kiedy Kusuo dojrzał, zdał sobie sprawę z tego, że chciałby być zwykłym nastolatkiem, który niczym się nie wyróżnia.

Dokłada wszelkich starań co do tego, aby nikt nie dostrzegł jego nietypowych zdolności. Zdaje się być tym zmęczony, z tego powodu lubi przebywać w odosobnieniu. Dopiero wtedy nie musi kryć swojej natury przed innymi i czuje się komfortowo. Mimo wszystko nie jest oderwanym od rzeczywistości mutantem. Pomaga swoim rodzicom, a nawet jest w stanie zrezygnować z osobistego komfortu, aby bezinteresownie ocalić innych ludzi.

One Punch Man

Główny bohater Saitama jest spokojnym obywatelem, który nie szuka niepotrzebnej zwady. Preferuje spędzać czas w samotności. Właściwie rozwinął swoją introwertyczną naturę do tego stopnia, że nie robi niczego poza spaniem, jedzeniem, zakupami i pracą. Zwykle nie zwraca uwagi na otaczających go ludzi i prowadzi życie samotnika.

Tytułowy One Punch Man potrafi pokonać każdego przeciwnika dosłownie jednym ciosem. Taki stan rzeczy nie pomaga mu w zdobywaniu przyjaciół. Przeciwnicy boją się go, a sojusznicy nie rozumieją, na czym polega fenomen jego siły.

Hyouka

Główny bohater Houtarou Oreki jest wycofanym z życia społecznego, uzdolnionym licealistą. Houtarou nie jest zainteresowany randkami, sportem, lub innymi rozrywkami typowymi dla jego rówieśników. Pragnie przejść przez liceum w jak najprostszy i najmniej wyczerpujący sposób. Postanawia nie marnować swojego czasu na zbędne aktywności.

Nagłe zaproszenie starszej siostry Tomoe Oreki całkowicie zmienia bieg jego życia, jeśli chodzi o dołączenie do Klubu Literatury Klasycznej w liceum Kamiyama, który był na skraju zamknięcia z powodu braku pierwotnych członków, którzy wcześniej ukończyli szkołę. Oreki, bojąc się narazić na niezadowolenie siostry, decyduje się przyjąć ofertę. Nie wiedział, że przyniesie to drastyczne zmiany w jego sposobie funkcjonowania i codziennej rzeczywistości.

Ranking of Kings

Historia śledzi losy księcia Bojjiego. Jest głuchym dzieckiem, które marzy o zostaniu najpotężniejszym ze wszystkich królów na świecie. Mimo wszystko ludzie traktują go pobłażliwie i uważają, że Bojji jest po prostu do niczego. Obywatele nie wierzą w to, że mógłby stać się dostatecznie silny lub mądry, aby władać królestwem.

Bojji znacznie różni się od samotników znanych z innych anime. Ze względu na to, że jest głuchy i niemy, nie ma zbyt wielu przyjaciół, pomimo tego, że w głębi duszy jest przyjaźnie nastawiony od innych. Jego pierwszym przyjacielem jest Kage. Jedyny asasyn ocalały ze swojego klanu. Początkowo próbuje okraść Bojjiego. Widzi w nim niezbyt mądrego chłopca, którego można wykorzystać. Ich znajomość rozwija się jednak wraz z fabułą.

Platinum End

Główny bohater Mirai Kakehashi po śmierci rodziców trafia pod opiekę ciotki i wujka, którzy nie traktują go najlepiej. Protagonista staje się coraz bardziej ponury, wyobcowany i zmęczony życiem. Smutek ogarnia go do tego stopnia, że zaczyna myśleć o popełnieniu samobójstwa.

Fabuła anime opiera się na znanym z popularnych gier trybie Battle Royale. Mirai zostaje przymusowo wciągnięty do gry, w której musi pokonać dwunastu pozostałych kandydatów, aby przeżyć. Codzienna walka o przetrwanie i dodatkowy stres nie poprawiają jego sytuacji życiowej.

Oregairu

Historia obraca się wokół dwóch outsiderów, Hachimana Hikigayi i Yukino Yukinoshity, którzy, pomimo sprzecznych osobowości i przekonań, współpracują jako członkowie licealnego Klubu, aby zapewnić innym pomoc. Przy wsparciu Yui Yuigahamy, stawiają czoła różnym wyzwaniom społecznym podczas pobytu w szkole i muszą pogodzić się z nietypowymi interakcjami stojącymi za ich znajomością.

Dororo

Los związał ze sobą dwóch samotników. Hyakkimaru pewnego dnia ratuje młodego złodzieja o imieniu Dororo. Tytułowy bohater próbował obrabować bandytów i wpadł w kłopoty. Od tego momentu podróżują razem po świecie i polują na demony, które Hyakkimaru pragnie pokonać za wszelką cenę.

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

Tomoko Kuroki przeżyła 50 symulowanych żyć, w których umówiła się z setką wirtualnych chłopaków. Tym samym uznała, że jest doskonale przygotowana na pierwszy rok liceum. Niestety bardzo szybko przekonuje się o tym, że była w błędzie.

Tomoko jest niezręczną introwertyczką, która nie radzi sobie w wielu sytuacjach życiowych. Na dodatek, wszystko wskazuje na to, że ona sama nie zdaje sobie z tego sprawy! Historia opowiada o tym, jak Tomoko wraz z pomocą przyjaciół próbuje przełamać naturę samotnika i zaaklimatyzować się w nowej szkole. Jeżeli lubicie opowieści o japońskich otaku, koniecznie sprawdźcie ten tytuł.

Kategorie: Artykuły

Zostaw komentarz

WAKAI Favicon
Od fanów dla fanów
WAKAI.PL

Codzienna dawka newsów, humoru, ciekawostek i recenzji ze świata anime!

© wakai.pl 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin Polityka prywatności.