Aresztowano mężczyznę oskarżonego o grożenie Square Enix z powodu przedmiotu w grze


29 marca policja aresztowała 25 letniego pracownika domu opieki z miasta Yoshinogawa w prefekturze Tokushima pod zarzutem zastraszania w związku z groźbą zaadresowaną do firmy Square Enix.

Władze uważają, że to właśnie ten mężczyzna odpowiedzialny jest za groźbę po adresem firmy znajdującą się w kwestionariuszu z 5 lutego dotyczącym gry RPG. Wpis w kwestionariuszu brzmiał „Ekipo [Square Enix], jutro przyjdę Was zabić. Oczyśćcie swoje głowy [do ścięcia].” Wiadomość zmusiła Square Enix do zwiększenia ochrony.

Policja oświadczyła, że podejrzany przyznał się do winy i dodał w swoim zeznaniu, że napisał groźbę aby się zemścić, ponieważ wydał 200,000 yen (około 6900zł) w celu zdobycia przedmiotu z gry co ostatecznie się nie udało. Square Enix otrzymało we wrześniu około 30 wiadomości zawierających słowo „zabiję”, policja nadal sprawdza czy podejrzany jest powiązany z którąkolwiek z nich.

Wiele japońskich gier używa modelu „gacha”. Pozwala on na wykorzystywanie waluty z gry, często kupowanej za prawdziwe pieniądze, w celu uzyskiwania losowych przedmiotów według predefiniowanego prawdopodobieństwa.

bcd783f9fc454211bd2b0e6d5ffedcef
Źródło tekstu:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2019-04-02/man-arrested-for-allegedly-threatening-square-enix-over-game-item/.145300
Źródło miniatury i obrazka w treści:
https://i0.wp.com/www.thexboxhub.com/wp-content/uploads/2015/07/square-enix-logo.jpg?fit=500%2C250