Program wakai.exe ver. 0.5.0.0 do słuchania na PC - bez włączenia przeglądarki!Start / Anime TV / Anime „KADO- The Right Answer” otrzymało prestiżową nagrodę MPTE
Sklep E-NEKO.PL ANIME I MANGA!

Anime „KADO- The Right Answer” otrzymało prestiżową nagrodę MPTE

Anime „KADO- The Right Answer” otrzymało prestiżową nagrodę MPTE
5 (100%) 1 vote

MPTE (The Motion Picture and Television Engineering Society of Japan- Japońskie Stowarzyszenie Inżynierii Filmowej i Telewizyjnej) ogłosiło, że anime „KADO- The Right Answer”  wygrywa w tym roku nagrodę w kategorii najlepszej animacji (nagrody za rok 2017). Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 30 października w Tokio. Anime miało swoją premierę w kwietniu 2017 roku i zostało stworzone przez studio Toei Animation.

Znalezione obrazy dla zapytania seikaisuru kado

Opis anime:

Kojiro Shindo, dyrektor generalny do spraw planowania polityki wsiada do samolotu na lotnisku Haneda, wybiera się w podróż służbową. Kiedy samolot próbuje wystartować na niebie pojawia się gigantyczna, dziwna struktura w kształcie sześcianu. Samolot wraz z pasażerami zostaje wchłonięty w nienaruszonym stanie przez ową strukturę. Pojawia się tajemniczy osobnik, do złudzenia przypominający zwykłego człowieka. Zapewnia wszystkich pasażerów, że nie grozi im żadne niebezpieczeństwo. Shindo prosi go o przedstawienie się i wyjaśnienie sytuacji. Nagle telefony wszystkich pasażerów zaczynają jednocześnie dzwonić, a na ekranie każdego z nich wyświetla się wiadomość o treści „Ja, Yaha-kui zaShunina, niniejszym informuję, że zamierzam zainterweniować w sprawach wewnętrznych Japonii.” Jaki jest cel zaShuniny i jak planuje go osiągnąć? Czy Shindo podoła zadaniu bycia łącznikiem między rządem Japonii a Anizotropami?

„KADO- The Right Answer” było również nominowane do nagrody Seiun oraz VFX-Japan.

Jest to zdecydowanie seria, którą polecam wszystkim fanom poważniejszych serii sci-fi, w których widz także jest zmuszony do wielu przemyśleń. Tego anime nie da się oglądać bezrefleksyjnie. Dodatkowo seria jest bardzo ciekawa wizualnie, chociaż momentami CGI może razić w oczy niektórych widzów. Mimo, że nie jestem wielbicielką gatunku sci-fi dałam tej serii szansę i nie żałuję, z przyjemnością obejrzałam ją do końca. Naprawdę warto poświęcić czas na obejrzenie tego anime.

>ZENO<


Autor Zeno

Z wykształcenia Socjolog Kultury, z zamiłowania zajmuję się Japonią pod kątem społeczeństwa i kultury- w szczególności popkultury ;-)

Check Also

Musztarda po obiedzie

Musztarda po obiedzie5 (100%) 2 votes W maju tego roku miałam okazję zwiedzić przepiękny i …

shares